26.05.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
İSPANYA'NIN KAYBI ŞİMDİLİK 40 MİLYAR AVRO, YILSONU KESTİRİLEMİYOR
İspanya Turizm Kurulu şu ana kadar gerçekleşen zararın 40 milyar Avro'yu bulduğunu, kaybın yıl sonunda 60 milyar Avro'yu bulabileceği tahmin ediyor

 

Koronavirüs salgınından ülke genelinde ve turizmde en ağır kaybı verenlerden İspanya’da hasarın büyüklüğü kestirilemiyor.
 
Sektörde meydana gelen kayıp işletmeler ve çalışanlar kadar ülke ekonomisinde  Gayrı Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH)'nın yüzde 12,5 paya sahip, ayrıca 2.7 milyon kişiye sağladığı iş olanaklarıyla ülke toplam istihdamının  yüzde 14'ünu oluşturan turizmdeki bu durum kamu yönetimini de endişelendiriyor.
 
Kamu yönetimi, sektör kuruluşları ve araştırma şirketleri koronavirüs salgınının şu ana kadar neden olduğu kayıp ile bunun yıl sonunda ulaşabileceği rakamı kestirmeye çalışıyor.
 
Bu kapsamda yapılan araştırmalarda sektörün daha şimdiden uğradığı kaybın 40 milyar Avro’yu bulduğu bunun yıl sonunda 60 milyar Avro’yu kadar ulaşabileceği tahmin ediliyor.
 
Bu olasılıkları değerlendiren sektör kuruluşları hükümetin koronavirüs salgını nedeniyle diğer ülkelerin yaptığı gibi sektöre kısa süreli destek sağlamasını ve uzun vadeli plan hazırlamasını istiyor.
 
Sektör kuruluşları bu konuda İtalya ve Almanya’da kamu yönetimlerinin devreye girdiğini anımsatarak İspanya’nın da ülkenin lokomotif sektörü için kamu yönetiminin devreye girmesini istiyor.
 

24-05-2020 02:07

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar