26.05.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
ABD'Lİ HERTZ KONKORDATO'YA GİTTİ , İNGİLİZ TRAVEL LEİSURE İFLASINI İSTEDİ
Koronavirüs salgınının turizmde neden olduğu iflaslara hergün yenileri ekleniyor. Önümüzdeki günlerde sektörün her kesiminden zincirleme iflaslar bekleniyor...

Şirketin bu yıl başında dünya genelinde toplam 568.000 araç ve 12.400 kurumsal ve franchise lokasyonu vardı. Bu yerlerin yaklaşık üçte biri havaalanlarında.

 

 
Koronavirüs salgınının ilk ve en çok etkilediği seyahat endüstrisinde neden olacağı beklenen iflaslar peş peşe geliyor...
 
Sektörün araç kiralama (Rent a car) kesiminin en eski ve bu pazarın büyüklerinden, dünyanın her yerinde şubesi olan, ABD  merkezli Hertz konkordatoya gitti.
 
Hertz’in bunu iflası önlemek için8 yaptığı belirtiliyor.
 
Bu arada Hertz konkordato isterken İngiltere’den de sektörün büyüklerinden, bünyesinde birkaç tur operatörlüğü ve otel işletmeciliği olan Travel & Leisure Group da iflasını açıkladı.
 
Bundan bir hafta önce de Almanya’da beş tur operatörü iflasını duyurdu
 
Hertz Ren a Car’ın iflası
 
Şirketten yapılan açıklamada, Hertz'in gelirlerinin büyük bölümünün oluşturan havalimanlarının seyahatlerin durmasıyla kapatıldığı ve bunun da şirketi zor duruma düşürdüğü belirtilerek borçların yeniden yapılandırılarak korunması amacıyla konkordato istemiyle iflas koruma başvurusunda bulunduğu belirtilerek, sektörün ne zaman toparlanacağının belli olmadığı için iflas koruma başvurusunda bulunulduğu duyuruldu.
 
Şirketin  dünya genelinde toplam 568.000 araç ve 12.400 kurumsal ve franchise lokasyonu vardı. Bu yerlerin yaklaşık üçte biri havaalanlarında.
 
Amerika Birleşik Devletleri merkezli Hertz’in bünyesinde, Dollar, Thrifty ve Firefly markaları da bulunuyor.
 
İngiliz Travel & Leisure 
 
ABD’deki Hertz ilme aynı gün İngiltere seyahat pazarının büyük gruplarından Travel & Leisure Group da iflasını açıkladı.
 
Bünyesinde 117 yıllık Shearing Holidays ile Wallace Arnold Travel, National Holidays, UK Breakaways, Caledonian Travel , Sportingbreaks.com, Bay Hotels, Coast & Country Hotels ve Country Living Hotels'i barındıran şirket, yılda ortalama 1.1 milyon yolcuya hizmet veriyordu.
 
İflas eden şirketin, büyük bölümü otobüs turu paketleri olmak üzere 64 bin rezervasyonu bulunuyordu. Şirketin iflasıyla 2.500 kişi işsiz kaldı.
 
Almanya’daki iflaslar
 
Bu arada seyahat pazarındaki iflaslara Almanya’dan da beş şirket ekledi. Sektörün tur operatörlüğü ve seyahat acenteliği meslek örgütlerinden DRV ve ASR’nin üyeleri arasında yaptıkları araştırmaya göre acentelerin üç te ikisi ile yarısının iflas ile karşı karşıya olduğunu açıklarken dört firma iflas etti.
 
İflasını açıklayanlar şunlar: 
CRD International, Colibri Travel, ID Reisewelt, ve Trails Natur- und Erlebnisreisen.
 

23-05-2020 03:10

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar