26.05.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
ALMANYA'DA ÜÇ ACENTEDEN İKİSİ İFLAS TEHDİDİ ALTINDA
Alman Seyahat Endüstrisi Birliği (DRV) ülkedeki seyahat acentelerinden üçte ikisinin iflas tehdidi ile karşı karşıya olduğunu söylerken küçük acentelerin üye olduğu ASR de üyelerinin yarısının iflasla karşı karşıya olduğunu açıkladı...

 

 
Avrupa seyahat pazarının merkezi Almanya’da seyahat acenteleri geçtiğimiz hafta ülkenin değişik şehirlerinde peş peşe eylemler düzenlemişti.
 
Acentelerin ülke tarihinde bir ilk olan bu eylemlerinin nedeni sektörün içine girdiği zor durumun peş peşe iflaslara neden olacağı sürece girilmesi olarak gösterildi.
 
Almanya’da seyahat acentelerinin iki örgütü DRV ve ASD  yapıkları araştırmada üyelerinin üçte iki ile yüzde 50’sinin iflas  ile karşı karşıya olduğunun görüldüğünü belirterek kamu yönetimini  yardıma çağırdı.
 
Kısa adı DRV olan Alman Seyahat Endüstrisi Birliği'nin (DRV) yaptığı anket sonuçlarına göre üyelerinin üçte ikisinin iflas ile karşı karşıya olduğunu söyledi.
 
Beş acente iflas etti
 
Kısa adı ASR olan Küçük ve Bağımsız Acentemler Birliği de üyelerinin yarısının iflas ile yüz yüze gelecek durumda olduğunu açıkladı.
DRV ve ASR’nin bu araştırmaları açıklandığında beş acente iflas etti.
 
Bunlardan biri Kuzey Amerika spesiyalisti CRD International, biri Colibri Travel, biri de ID Reisewelt, biri Asiamar ve Trails Natur- und Erlebnisreisen.
 

22-05-2020 02:40

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar