26.05.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
DARISI BAŞIMIZA: YUNANİSTAN DA İÇ TURİZME DESTEK VERDİ
İtalya ve İspanya'dan sonra Yunanistan da iç turizme destek olmak amacıyla tatile çıkacak yurttaşların otelde kalanlarına 120-300 Avro parasal destek sağlayacak...

 

 
Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis, ‘Yeniden turizm’ başlığı altında hazırlanan planı açıklarken, “İç turizm, bu dönemde her zamankinden daha da önemlidir” dedi….
 
 
Koronavirüs salgını nedeniyle ülkelerin iç turizmi destekleme çalışmaları  yayılıyor. İtalya ve İspanya’da başlayan iç turizmi desteklemek amaçlı yurttaşları parasal destek sağlamaya Yunanistan da katıldı.
 
Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis, ‘Yeniden turizm’ başlığı altında hazırlanan plan kapsamında 2020 sezonunda destinasyonlara ve turizm işletmelerine daha fazla Yunanlı çekmeyi amaçlayan iç turizmi desteklemek amacıyla yurttaşları parasal katkı sağlanacağını söyledi.
 
“İç turizm, bu dönemde her zamankinden daha da önemlidir” diyen Bakan Theoharis, “Herkes için Turizm” başlığı altında yürütülecek sosyal turizm çalışmasının 30 milyon Avro ile finanse edileceğini belirterek bu çalışma kapsamında otelde en az 4 gecelik konaklama yapanlara 120 Avro değerinde e-kupon verileceğini bundan 250.000 yurttaşın yararlanmasının beklendiğini, otellerin bu yıl iç turizmde en az 1 milyon geceleme yapmasının beklendiğini söyledi.
 
Bakan Theoharis “Ayrıca, özel sektör çalışanları için 300 Avro değerinde kurumsal tatil seyahat kuponu verilecek” dedi.
 

21-05-2020 03:16

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar