26.05.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
2 Yorum | Yorumlar
ERSOY, MAAS'TAN TÜRKİYE'NİN LİSTEYE DAHİL EDİLMESİNİ İSTEYECEK
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile görüşerek, Almanların bu yaz seyahate gidebilecekleri ülkeler listesine Türkiye'nin de dahil edilmesini isteyecek...

 

 
 
Almanya Dışişleri Bakanı Maas, pazartesi günü AB üyesi ülkelerin bakanları ile yaptığı görüşmeden sonra; Avusturya, İtalya, İspanya, Portekiz, Slovenya, Hırvatistan, Yunanistan, Bulgaristan, Malta ve Güney Kıbrıs’a olan ziyaretler için sınırların açılması konusunda anlaştıklarını söylemişti.
 
Maas yaptığı açıklamada, AB’nin aldığı 14 Haziran'a kadar sınırların kapalı tutulması kararının gözden geçirilerek kaldırılmasını istediklerini belirterek aralarında Türkiye’nin de olduğu AB üyesi olmayan bazı destinasyonlar için özel seyahat tavsiyeleri getirilebileceğinin düşünüldüğünü söyledi.
 
Bu arada İspanya Ulaştırma Bakanı José Luis Ábalos, "İspanyol nüfusuna sokağa çıkma yasağı uygularken yabancıların gelmesine izin veremeyiz" dedi.
 

20-05-2020 18:41

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
sorti
21-05-2020 16:09
Ricayla
Ricayla dönmez malesef bu işler. Adamlar, devletin üzerinde baskı oluşturan sektörü rahatlatmak için kendi arasında sefer düzenleyecek ve turizm gerçekleştirecek. Hal böyleyken, biz avrupa birliği üyesi değiliz ve bizi zincirin bir halkası olarak görmüyorlar. Bizim sektörel ve ekonomik sıkıntımız onları germez. Haliyle, bize çözüm bulma mecburiyetinde hissetmezler. 2021 için detaylı çalışmalar başlamamız şart.
Hotelierecolier
21-05-2020 05:02
Olmaz
Bir kere o Avrupa Birliği denilen ekonomik klübünün üyesi değiliz. Üyesi olmadığımız bir birliğin ayrıcalıklarına da sahip olmamız mümkün değil. Havayolu şirketleri ve turizm sektörü çökmesin diye, kendi içlerinde schemgen ülkeleri olarak birbirlerine turist paslıyacakalar. Yoksa schengen dışına gönderecek olsa, bir biz yokuz ki destinasyon olarak. Zor hesap, umarım ülkemizi de tercih ederler.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar