26.05.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
THY 9 MİLYON SANAL YOLCU 19 MAYIS'TA SAMSUN'A UÇTU
Türk Hava Yolları, kurtuluş savaşanı başlatmak için İstanbul'dan Samsun'a yola çıktığı 19 Mayıs'ın 101. Yılında 'Dünyada En Çok Yolcuyla Gerçekleştirilen Saygı Uçuşu' yaptı

 

Türk Hava Yolları (THY) 19 Mayıs’ın 101. Yılında güzel bir etkinlik gerçekleştirdi. www.tarihiyolculuk.com adresi üzerinden hatıra biletlerini oluşturan milyonlarca yolcu “Dünyada En Çok Yolcuyla Gerçekleştirilen Saygı Uçuşu”na evlerinden katılarak önemli bir rekora imza attı.
23 Nisan’ın 100. yılında dünyanın en büyük bayrağını gökyüzüne açan Bayrak Taşıyıcı Havayolu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel, tarihi bir uçuşa daha imza attı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millî Mücadele'yi başlattığı tarihten tam 101 yıl sonra, 19 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul’dan, Millî Mücadele’nin başladığı şehir olan Samsun’a düzenlenen uçuş TK1919 sefer sayısı ile gerçekleşti.
 
Hatıra biletlerini oluşturan 9 milyonun üzerinde kişi “Dünyada En Çok Yolcuyla Gerçekleştirilen Saygı Uçuşu” gerçekleştirdi.
Türk Hava Yolları’nın en genç pilotlarından olan Kaptan Pilot Selin Sevimli ve Pilot Zafer Doğukan Demir komutasında gerçekleşen uçuştaki anonsta “Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde gururla yol alıyoruz. Ne mutlu bize… Milyonlarca yürek, bu yolculukta yerimizi aldık. Bu ülkenin istikbalini göklere çıkarmak için daha gidecek nice yolumuz var” ifadeleri yer aldı.
 

19-05-2020 21:46

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar