26.05.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
ŞİLE'DE YENİDEN AÇILAN OTELLERE BEKLENENİN ÜZERİNDE TALEP VAR
İstanbul'un tatil ilçesi Şile'de koronavirüs önlemleri kapsamında daha önce kapanan oteller yeniden açılmaya başladı. Otellere gelen talep şaşırttı
İstanbul’un turistik bölgelerinden Şile’de oteller yeniden açılıyor. Otelciler “Hiçbir şey yokmuş gibi bir talep var” diyor.
 
Sosyal mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde yeniden düzenlenen oteller oda, bahçe ve salonlarını bu kurallara göre düzenleyerek müşterilerini kabul etmeye başladılar.
 
Sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenen otellerde müşteriler odalarına girip çıkarken birbirleriyle karşılaşmazken, restoran bölümleriyse tamamen kapalı. Maske ve dezenfektanlar otel tarafından müşterilere verilirken, yemek yenilen açık alanda ise en az 4’er metrelik mesafelerle konulmuş masalar var.
 
Otel işletmecisi Nuriye Canefe aldıkları talebe şaşırdıklarını belirterek şunları söyledi:
 
x“Bizim 13 odamız var. Koronavirüs ile ilgili haberler gelmeye başladığında biz tedbir olarak oteli kapattık. Bütün personelimizi izine çıkarttık ve süreci takip etmeye başladık. 
 
Bir ay tam kapalı kaldıktan sonra, yavaş yavaş araştırmaya başladık. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yaptığı, Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı bir takım açıklamalar doğrultusunda bir hazırlık süreci geçirdik. Bir oda dolu bir oda boş şeklinde rezervasyon kabul etmeye başladık. Hiçbir şey yokmuş gibi bir talep var.”
 

19-05-2020 21:40

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar