26.05.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
ALMANYA'DA ACENTELER 3. KEZ 40 ŞEHİRDE EYLEM YAPTI
Alman seyahat acenteleri , koronovirüs salgınından sektörün ençok zarar gören kesimi olduklarını belirterek, hükümetin kendileriyle ilgilenmesi için ülkenin değişik şehirlerinde üçüncü kez eylem yaptı.Eylemlere Türk acenteler de katıldı..

 

Almanya seyahat pazarı tarihindeki ilklerden olan seyahat acentelerinin ülke genelinde eyleminin üçüncüsü yapıldı.
 
 
13 Mayıs’ta ülkenin her bölgesinde 40 şehirde düzenlenen eylemlere katılanlar hükümetin yalnız üç beş büyük firma ile değil sektörün
bütünüyle ilgilenmesini istedi.
 
Seyahat acentelerinin eylemini değerlendiren, bünyesinde 4000 seyahat acentesi olan rtk Grubu'nun CEO’su Thomas Bösl,hükümete seslenerek “Seyahat acentelerini kurtarın!” dedi.
 
Aralarında; Potsdam, Dresden, Hamburg, Münih, Bad Neuenahr-Ahrweiler ve Berlin’in de olduğu eylemlere 1000’e yakın seyahat acentesi  sahip yönetici ve çalışanının katıldı.
 
Berlin Brandenburg Kapısı'nda toplanan seyahat acenteleri "Seyahat acentelerini kurtarın," pankartı açtı.
 
Türk acenteler de katıldı
 
Eyleme Türk seyahat acenteleri de katıldı. Bunlar arasında 1980’den beri faaliyet gösteren Eden Tours sahibi Tamer Güney de vardı.
 
Berlin'deki eyleme ayrıca Türk acentelerden; Derya İlter, Gülcan Songül Alkan, Ülkü Bulut ve Sevgi Büyükelyaz da katıldı
 
Türk acenteler krizin en çok vurduğu sektör olmalarına rağmen yardımlardan yeteri kadar faydalanamadıklarını belirtti. İlter, "Sezonu başlamadan kapattık sayılır. Krizden en çok biz etkilendik çünkü daha önce aldığımız paraları da iade ediyoruz. Devletten hibe şeklinde yardım bekliyoruz" dedi.
 
 

14-05-2020 01:18

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar