04.04.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar
FEHMİ KÖFTEOĞLU

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
TÜROB'A KAPAK OLSUN: İSPANYA'DA OTELLER SAĞLIKA AÇILDI
İspanya'da başkent Madrid, turizm merkezleri Barcelona, Kanarya ve Balear Adaları dahil ülkenin bütün bölgelerindeki oteller hükümet talimatı ile değil kendi insiyatifleri ile tesislerini sağlık çalışma ve çalışanlarına açtı.

 

Lafa gelince mangalda kül bırakmayan, tafra satmak için İstanbul ile yetinmeyip kendilerini Türkiye derneği olarak sunmaya meraklı olanlar, koronavirisü salgınında  çok kötü bir sınav verdiler.
 
Türkiye’nin her yerinden her kesimin gece saat 21’de pencerelerinden alkış tuttuğu sağlık çalışanlarının günlerdir evlerine gidemeden cansirepare çalışırken, günümüz kahramanı bu insanlara uyuyup dinlenmeleri için görev yaptıkları bölgelerdeki otellerin açılması önerisini reddetmesiyle tek tek yöneticileri ve kurumsal siciline bir leke olarak geçti.
 
TÜROB yöneticileri bu öneriye itirazları için kendilerince birtakım bahaneler bulup kendini savunmaya çalışıyor
 
Ama bunun hiçbir mazereti olmadığını İspanya’daki oteller örneği gösteriyor.
 
İspanya’daki otelci dernekleri
 
İspanya’daki bölgesel otel derneklerinden Mallorca'da FEHM; Menorca'da Ashome; Extremadura'daki CETEX, Aragon'daki Horeca
Zaragoza Otelleri ile İspanya Otelciler Konfederasyonu (CEHAT) üyelerine çağrıda bulunarak koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında otellerini sağlık çalışma ve çalışanlarına  açmalarını istedi.
 
Çağrı kısa sürede yankı buldu.
 
Çağrı üzerine aralarında Melia’nın da olduğu zincir oteller bütün tesislerini sağlık kuruluşlarına açtı.
İşte birkaç örnek.
 
Mayorka’daki Meliá Palma Bay 26 Mart itibariyle otelini koronavirüs ile ilgili mücadele kaphsamında sağlık hizmetlerine açacağını duyurdu.
 
Otel bu amaçla 250 odasını sağlık çalışmalarına açacak.
 
Balear Adaları Otelciler Derneği Başkanı Francina Armengol, kenrdilerine böyle bir talep gelmediğini ama üyelerinden gerektiği anda otellerini sağlık hizmetine açacakları yönünde öneri geldiğini söyledi.
 
Palladium Hotel Group'tan Ayre Gran Hotel Colón da otelelrini sağlık çalışmalarına açmaya hazır olduğunu duyurdu.
 
Aynı şekilde Playa Blanca'daki Gloria Ízaro, Puerto del Carmen ve Rubimar otelleri de tesislerini koronavirüs salgını ile mücedele kapsamında hizmete sunmaya hazır olduklarını söyledi.
 
Barceló Grubu Madrid dahil tüm otellerini sağlık hizmetlerine açacağını bildirdi.
 
Bunun üzerine 365 odalı Ayre Gran Hotel Colón İspanya'da hastane oteli haline getirildi.
 
Madrid’teki Room Mate ve Palladium üç otelini hastaneye dönüştürüyor
 
Bu arada Madrid Otel İşletmecileri Derneği (AEHM) Başkanı Nicolás Villalobos, üyelerine gönderdiği yazı ile otellerini sağlık çalışmalarına açmaya çağırırken "Bu bir insanlık görevidir” dedi.
 
Bu arada Kanarya Adaları, Las Palmas (Kanarya, Fuerteventura ve Lanzarote) otelcileri tesislerinin kapanması üzerine otellerindeki yiyecek içecek madelerini koronavirüs salgınından dolayı zor durumda kalanlara dağıtıyor.
 
Benzer biçimde diğer bölgelerdeki oteller de tesis kapandığı için ellerinde olan, kulanılamayacak duruma gelecek malzemeleri sağlıkçılara ve halka dağıtma kararı aldı.
 
Viyana İntercontinental’dan örnek davranış
 
Öte yandan Avusturya'nın başkenti Viyana'da bulunan 1000 yataklı İntercontinantal oteli, korona virüsünden dolayı sağlık çalışanlarının daha rahat ve seri çalışabilmeleri için sağlık çalışanlarına konaklama merkezi olarak tahsis etme kararı aldı.
 

25-03-2020 06:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
ErKanAri
25-03-2020 19:32
ERKANRIRI
Büyük şehirlerdeki otellerin bazıları hastane olarak bazıları ise sağlık çalışanlarına açılması gerekmektedir bu bir ihtiyaçtır zarurettir....otel sahiplerini bu konuda gerekeni kendileri yapmak zorundadır vicdanı bakımdan.....tskkler
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar