01.04.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
KKTC'DE KARANTİNADAKİ TURİSTLER ÜLKELERİNE GÖNDERİLDİ
KKTC'de bir Alman turistte koronavirüs vakası görülmesi üzerine otelde karantinaya alınan Alman, İsveç ve Fransızlardan oluşan 750 turist 14 günlük gözetim süresi dün tamamlandıktan sonra ülkelerine gönderildi

KKTC’de bir Alman turistte koronavirüs cakası  çıkması üzerine karantinaya alınan 7500 kişilik turist grubu bakanlık kontrollarından sonra ülkelerine gönderildi.

 

Mart ayı başında tatilini geçirmek için Kuzey Kıbrıs’a gelen bir Alman turiste Korona teşhişi konması üzerine 10 Mart günü KKTC Sağlık Bakanlığı tarafından turistin konakladığı ve birlikte uçuş yaptığı misafirlerin konakladığı 3 oteli kapsayan 14 günlük Karantina kararı alınmıştı.
 
Alman, İsveç ve Fransız turistler karantinada oldukları süre boyunca kendilerine çok insani ve misafirperver davranıldığını belirterek otel yönetimine, personele, rehberlerine, KKTC yönetimine ve Kıbrıs Türk halkına bu zorunlu misafirlik için teşekkür ettiler. 
Grubu getiren seyahat acentesi  yetkilileri ve ilk günden beri grup ile birlikte olan rehberler KKTC ve otellerin önemli bir sınavdan geçtiği belirtti.
 
Bakan Üstel: KKTC turizmi çok iyi bir sınav verdi
 
Süreci başından itibaren yakından takip eden KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Dr. Ünal Üstel ‘Tarihinde ilk kez bir karantina sürecine giren Kuzey Kıbrıs’ta aniden gelişen ve tehlikeli boyutlara ulaşması muhtemel olan bu vakada çabuk ve kararlı adımlarla Adamızda olası olumsuzlukların önüne geçtik.’ dedi.
 
Üstel, ‘Misafirlerin bu sabah adayı terkederken, ‘tekrar geleceğiz’ demeleri KKTC Misafirperverliğinin en güzel kanıtıdır’ dedi. 
 

24-03-2020 10:08

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar