01.04.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
6 Yorum | Yorumlar
BRAVO BARUT'A: İŞTEN ÇIKARMA, ASKIYA ALMA, ÜCRETSİZ İZİN OLMAYACAK
Sektörde böyleleri de var. Koronavirüs salgınının turizmde neden olduğu sıkıntıyı çalışanlara yüklemek isteyenler karşısında Antalya'daki Akra Hotel çalışanlarına bu ortamda 15 mayısa kadar evlerinde kalmalarını ücretlerinin ödeneceğini duyurdu...

 

Çalışanlar ile ilişkisi ve izlediği politika sektörde örnek alınan Barut Grubu koronavirüs nedeniyle yaşanan sıkıntı ortamında da bu anlayışını sürdürdü. Haydar Barut çalışanları için herkesin örnek alacağı yazılı bir duyuru yayınladı.
 
Akra Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut, çalışanlarına yönelik yaptığı duyuruda, DSÖ'nün Kovid-19'u küresel çapta pandemi ilan ettiği ve merkezini Avrupa'ya kaydırdığını belirterek, Türkiye'nin 17 Nisan 2020'ye kadar 20 ülkeye seyahat yasağı getirdiği, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ülkemize gelecek turist sayısını azaltmayı ve otel açılışlarını ertelemeyi tavsiye ettiğini hatırlattı. 
 
Barut, TUI'nin ikinci bir tarihe kadar operasyonlarının büyük çoğunluğunu durdurduğu ve Türkiye ile İngiltere arasında da ulaşımın kapatıldığını dile getirdi.
 
'Sahiplenmeye karar verdik'
 
Bu ve benzeri gelişmelerin sektöre etkilerini ve şirketleri açısından doğurduğu sonuçları icra Kurulu olarak değerlendirdiklerini belirten Barut, alınan kararları şöyle açıkladı:
 
"Konaklama işletmelerinin çok büyük bir çoğunluğu misafirlere kapılarını açamamakta ve her gün rezervasyon iptalleri almaya devam etmektedir, içinde bulunduğumuz şartlar nedeniyle resort otellerimizin açılışları ileri bir tarihe ertelenmiş, Akra otelimizin operasyonları etkilenmiş ve Buket Yıkama şirketimizin operasyonları önemli ölçüde yavaşlamıştır.
 
Bütün bu şartlara rağmen önümüzdeki aylarda, hiçbir çalışanımızı işten çıkarmamaya, askıya almamaya ve ücretsiz izne göndermemeye karar verdik.
 
Tüm çalışanlarımıza maaşlarını tam ödemeye devam etmeye, onları korumaya ve sahiplenmeye karar verdik.
 
Sizlerin sağlığı ve güvenliği için bu süreçte ücretli izin planlamalarıyla vaktinizi evinizde geçirmenizi sağlamaya karar verdik.
 
Doğudaki ülkelerde olduğu gibi, önümüzdeki dönemde hastalığın yayılımının kontrol altına alınacağı ve böylelikle sektörümüzde şartların iyileşeceğine inanıyor ve ümit ediyoruz.
 
Bu doğrultuda şirketimizin sürdürülebilirliği için 15 Mayıs 2020'ye doğru içinde bulunduğumuz şartları, planlarımızı geçirecek ve atacağımız adımları güncelleyeceğiz.
 
İşte o duyuru...
 

20-03-2020 07:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları Tümünü Göster
ErKanAri
27-03-2020 15:04
BARUTTA BEDAVA CALISIRIM
35 senelik çekirdekten yetişm TURBAN kökenli yönetici olarak barut grubunu kutlarim bu şirkette açık sözleşmeye bakmadan imza atar çalışmak isterim herşey para değil-dir.. tskler.....
23-03-2020 22:33
Adam gibi adam barut
Barut grubu dedeman Antalyayi aldığı zaman zaten olayı bitirmişti antalyanin en kalite merkez otelini aldı ve allah yürü dedi yürüyor işallah daha büyük başarılara imza atacaklarından eminiz tskler
23-03-2020 10:15
BARUT KARARI.
Değerli Okurlar, H.B un böyle bir kara almış olması şaşırılacak, ayakta alkışlanacak ve BRAVO - BRAVO denilecek bir durum değil, zira adam bu kararı alkış, yada övgü almak için almamıştır. Onu ve otelcilik serüvenini bilen o kitabı okuyan herkes bilir ki bu durum BARUT ve ailesi için normal bir durumdur. Aile AKDENİZ de tekdir. Örneği ve benzeri yoktur. Diğerlerinin de örnek alması yada H.B un gittiği yoldan gitmesi mecburi değildir. Siz AYVA seviyorsunuz diye ben AYVA yemek zorunda değilim felsefesi içinde değerlendirilecek bir durumdur. Tabi bende gururla tebrik ve takdir ediyorum. O ayrı bir konu. NOKTA :)))
YEG
22-03-2020 05:15
Tebrikler...
Barut Gurubunu tebrik ediyorum, örnek bir davranış...Camiada böyle patronların olması sevindirici...
AydınSezgin
21-03-2020 18:58
Alkış
Barut grubunu yürekten alkışlıyorum. Marka kolay olunmuyor. Bu davranışıyla ülkemizin gerçek bir markası olduğunu göstermiştir. Başarılarının artarak devam etmesini diliyorum...
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar