01.04.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
RUSYA'DA SİGORTA ŞİRKETLERİ SÖZLEŞMELERİ İPTAL EDİYOR
Tur operatörleri ve seyahat acentelerinin mali yükümlülüklerine yerine getiremeyecekleri gerekçesiyle sigorta şirketleri süresi dolan sözleşmeleri uzatmıyor mevcut olanları iptal ediyor
 
Koronavirüs salgınının seyahat endüstrisine yansımalarına hergün bir yenisi daha ekleniyor.
 
Türkiye’nin şu anda turist trafiği açık olan Rusya’da sigorta şirketleri tur operatörlerinin sigorta sözleşmelerini iptal ediyor.
Sigorta şirketleri buna gerekçe olarak şirketlerin olası bir sıkıntı halinde yükümlülüklerine yerine getiremeyecekm durumda olmasını gösteriyor.
 
Kısa adı ATOR olan Rusya Tur Operatörleri Birliği sigorta şirketylerinin sözleşmeleri yenilememe ve olanları iptal etmesi üzerine Merkez Bankası’na başvurdu.
 
ATOR Rusya Merkez Bankası'na yaptığı başvuruda, faaliyet gösterebilen az sayıdaki firmanın da bu nedenle operasyon yapamayacağı için iflas edeceğini belirtti.
 
ATOR Birinci Başkan Yardımcısı Vladimir Kantorovich imzasıyla Merkez Bankası’na Başkanı Elvira Nabiullina'ya gönderilen yazıda, sigorta şirketlerinin tur operatörlerinin mali sorumluluğu için sigorta sözleşmelerini uzatmayı reddetmesi, firmaların milyonlarca Rus yurttaşına karşı yükümlülüklerini yerine getirmesini önleyeceği bu durumun da faaliyeti durdurmanın peşxinder iflaslara neden olacağı belirtililerek şöyle deniyor:
 
535 tur operatörü ve seyahat acentesinin sigorta teminatı yükümklülüğü 357 milyon rubledir. 39 şirketin 50 milyon rubleyi aşan sigortası teminatı var. Sıkıntıda olan 139 şirkete bankaların 50 milyonluk destek sağlaması gerekir. Bunun için Merkez Bankası’nın devreye girmesini istiyoruz.”
 
ATOR sigorta sözleşmelerinin en geç 15 Nisan 2020 tarihine kadar yenilenmesi gerektiğini söylüyor.
 

20-03-2020 12:33

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar