01.04.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
ITB BERLİN FUAR ALANI KORONA HASTANESİ OLUYOR
Dünyanın en büyük turizm fuarının yapıldığı ITB Berlin Turizm Fuarı alanı 1000 yataklı corona hastanesine dönüştürülüyor....

 

  
Berlin Eyalet Sağlık Senatörü Dilek Kalaycı’nın verdiği bilgiye göre, Berlin Fuar alanı Corona hastanesine çevriliyor. Sağlık Kapasitesi oldukça iyi olan Berlin için olası ihtiyaçların ve daha hafif Corona vakalarının tedavisi için Berlin Fuar alanının hastaneye çevrilme kararının uygulanmaya başladığı bildirildi.
 
1045 Yoğun bakım ünitesi ile oksijen destek ünitesi olan Berlin’de normal dönemlerde bu kapasitenin %80’ine ihtiyaç duyuluyor. 
bu dönemde yığılmaları azaltmak için kurulacak Corona Hastanesi yapımında Alman Askeri birliklerinin desteği de alınacak.
Berlin Fuarı'nın salonlarından birinin içine yapılacak
 
Eski itfaiye Müdürü olan Albrecht Brömme yapılacak olan hastanenin proje başkanlığını yapıyor. Brömmei, "Çinliler gibi 14 günde bitirmek isterdik, ama sanırım 1 aya ancak yetiştiririz. 1000 yatak kapasiteli hastanenin Berlin Fuarının salonlarından birinin içine yapılacak’’ dedi.
 
Bugüne kadar Berlin'de belirlenen Corona Vakası 383 olarak bildiriliyor. Yetkililer bu sayının önümüzdeki günlerde çok artacağından yola çıkarak, şimdiden önlemlerini almak gerektiğini dile getiriyorlar(Turizmdays)
 

20-03-2020 12:31

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar