01.04.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
TÜROB'TAN OTELLERE ÇAĞRI : AÇIK BÜFEYİ KALDIRIN
TÜROB,koronavirüs salgınının önlenmesi çalışmaları kapsamında üye otellerde kahvaltı, öğle ve akşam yemeği servisinde açık büfe uygulamasının kaldırılmasının tavsiye etti...

TÜROB, üye otellerde kahvaltı, öğle ve akşam yemeği servisinde açık büfenin kaldırılarak, ‘kahvaltı tabağı ve set menü’ uygulamasına geçilmesini tavsiye etti.

İstanbul'daki otelcilerin oluşturduğu kısa adı TÜROB olan Türkiye Otelciler Birliği  koronavirüs salgınının önlenmesi çalışmaları kapsamında konaklama sektöründe hayata geçirilebilecek uygulamalar konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda TÜROB yönetimi, üye otellerde kahvaltı, öğle ve akşam yemeği servisinde açık büfe uygulamasının kaldırılmasının tavsiye edilmesi kararını aldı.
 
TÜROB’dan üye otellere gönderilen yazıda, “Misafirlerin bir arada oldukları ortak alanlar içerisinde şu an için faaliyette olan kahvaltı ve yemek salonları bulunuyor. Bu nedenle tüm otellerde ve restoranlarda ‘açık büfe’ uygulamasının kaldırılarak yerine ‘kahvaltı tabağı ve set menü’ uygulamasına geçilmesini öneriyoruz” denildi. Türkiye genelinde konaklama tesislerinde kahvaltı servisi ağırlıklı olarak ‘açık büfe’ yöntemiyle sunuluyor.

19-03-2020 01:05

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
NecipFincancıoğlu
19-03-2020 13:53
Açık büfelerin kaldırılması.
Türobun aldığı bu konuyla ilgili aldığı kararı destekliyorum,insan sağlığı için çok olumlu olacağı kanısındayım.Misafirin bu denli düşük olduğu zamanda maliyetleride aşağıya çekmiş olunur.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar