01.04.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
ALMANYA, ŞİRKETLERİN İFLAS KURALLARINI ASKIYA ALACAK
Almanya Adalet Bakanı Christine Lambrecht, koronavirüs salgını nedeniyle 'bir yükümlülüğü yerine getirmedikten sonraki üç hafta içinde şirketleri iflas başvurusunda bulunmaya zorlayan' kanunun eylül sonuna kadar askıya alınacağını bildirdi.
 
 
Almanya’da hükümet kornonavirüs ile ilgili şirketlere yöelik önlemler almaya devam ediyor.
 
Geçen hafta sonu alınan kararla zor durumdaki şirketlere sağlanacak kredi için üst sınır kaldırıldıktan sonra şimdi de şirketlerin iflasını düzenleyen yasayı askıya alacak.
 
Adalet Bakanı Christine Lambrecht, yaptığı yazılı açıklamada Kovid-19 salgınının ekonomik etkisine karşı koyabilmek için iflas kurallarını gevşetmek için hazırlık yaptığını bildirdi. 
 
Salgından dolayı mali zorluk çeken şirketlerin gereksiz iflaslarını önlemek için iflas kanununda yasal bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu anlatan Lambrecht, ‘bir yükümlülüğü yerine getirmedikten sonraki üç hafta içinde şirketleri iflas başvurusunda bulunmaya zorlayan’ kanunu eylül sonuna kadar askıya alacaklarını bildirdi. Lambrecht, “Şirketlerin iflas açıklamak zorunda kalmasını önlemek istiyoruz. Üç haftalık gecikme bu gibi durumlar için çok kısa kalıyor. Bu adımla, salgının reel ekonomide yol açtığı zararları hafifletmeye yardımcı oluyoruz” değerlendirmesinde bulundu.
 

17-03-2020 02:33

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar