01.04.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
RUSYA'DA 'FORCE MAJEURE İLAN EDİLSİN' ÇAĞRISI YAYILIYOR
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR)'un geçtiğimiz günlearde hükümete yaptığı 'Force majeure ilan edilsin' çağrısı yayılıyor

Rusya’da koronavirüs nedeniyle turizmde zincirleme iflaslar yaşanabileceği, bunu önlemek için şirketlerin ödeme yükümlülüklerinin ertelenmesini sağlayacak “Force majeure-Mücbir sebep’ ilan edilmesi isteniyor.

Kısa adı ATOR olan Rusya Tur Operatörleri Birliği’nin geçtiğimiz günlerde hükümete yazdığı mektup ile dile getirdiği talep ülke geneline yayılıyor.
 
ATOR, Rusya Federasyonu Hükümeti ve Rusya Federasyonu Merkez Bankası'na gönderdiği mektupta koronavirüs nedeniyle mevcut durumun mücbir sebep olarak kabul edilmesi için mevzuatta gerekli değişikliğin yapılması ve vergilerin 12 ay süreyle ertelenmesi istenmişti.
 
Mektubun gönderilmesinden sonra Radio Travel’da konuyla ilgili düzenlenen ankete büyük bölümünü seyahat acentelmerinin oluşturdruğu 13 bin kişinin katıldığı, katılımcıların zincirleme iflasların gündemde olduğu bunu önlemek için durumun  ‘Force majeure-Mücbir sebep’ olarak ilan edilmesi isteniyor.
 

16-03-2020 16:49

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar