01.04.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
ALMANYA, ZORDAKİ ACENTELERE KREDİ ÜST SINIRINI KALDIRDI
Almanya'da hükümet başta turizm olmak üzere koronavirüsten dolayı zor durumda kalan şirketlere açılacak kredilerde üst sınırı kaldırdı. Acentelere sıkıntıdan çıkabilmeleri için ne kadarlık kredi gerekiyorsa verilecek. Krediler için bankalara devlet garantisi sağlanacak

 

Alman hükümeti koronavirüs nedeniyle oluşan krizin ekonomiye etkilerini azatmak için eldeki tüm olanakları kullanarak mücadele edeceğini duyurdu. 
 
Federal hükümet, korona krizinden etkilenen şirketleri milyarlarca euroluk vergi ve harç ertelemelerinin yanı sıra büyük bir kredi kalkanıyla korumak istiyor.
 
Maliye Bakanı Olaf Scholz ve Ekonomi Bakanı Peter Altmaier virüsten olumsuz etkilenen seyahat şirketleri için dün 'Sınırsız' kredi programlarını açıkladı.
 
Ekonomi Bakanı Peter Altmaier "Bu adımları bugün atmak gerekir. Şirketlerin en gerekli ve acil sorunları böyle çözülebiliyor" dedi
 
Milyarlarca Avroluk kredi garantisi
 
Hükümet kredi ihtiyacını karşılayabilmek için kredilere verdiği garantinin miktarında milyarlarca Avroluk artış yaptı. 
Mevcut kredi programları genişletilecek ve böylece şirketler ucuz kredi alabilecek. Kredilerin ödenmemesi durumunda hükümet riski yüklendi.
 
Vergi ertelenecek
 
Corona krizi, Alman seyahat pazarıyla birlikte bir çok sektöre büyük bir yük bindirdi. Yardım paketi, likiditeyi artırmak amacıyla şirketlere milyarlarca vergi erteleme seçeneği sunulmasını da sağlıyor.
Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz devlet yardımları için bütçede gerekli ek artışlar yapılacağını ifade etti.
 
İşsizliği önleyecek düzenleme 
 
Şirketler için kredi programlarına ek olarak çalışanlar da kamu tarafından finanse edilen kısa süreli iş yardımları ile işsizliğe karşı korunacak. Alman Federal Meclisi kısa süreli çalışma ödeneğiyle ilgili tasarıyı görülmemiş hızda oy birliğiyle kabul etti.
 

16-03-2020 12:57

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar