01.04.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
TÜRSAB'A ÜYELERİNDEN TEPKİ KRİZ İÇİN NE YAPIYORSUNUZ
Koronavirüs nedeniyle yaşanan olaylar karşısında sektör sorunlarından uzak üyelerine ilgisiz kaldığı gerekçesiyle üyeleri TÜRSAB'a tepkili. Meslek örgütünün bu durumunu değerlendiren üyeleri 'TÜRSAB aynı TÜRSAB, hantal, etkisiz, demode, çözüm üretemeden "mış" gibi yaparak idare eden demode bir kurum' diyor

 

Koronavirüs nedeniyle iptal edilen turlar ve kesilen uçak biletlerinin iadesi için para yetiştirmeye çalışan seyahat acenteleri zor durumda.
 
Yaşadıkları sorunları üyesi oldukları meslek örgütü TÜRSAB’a ileten seyahat acenteleri yönetimin sektör sorunlarına duyarsızlığı ve üyelere ilgisizliği üzerine, internet üzerinden oluşturulan kısa adı TURSAPNET platformu üzerinden seslerini duyurmaya çalışıyor.
 
Bu ekipten bu kadar olur
 
Konuyla ilgili olarak TURSAPNET’te yayınlanan açıklamada, TÜRSAB'ın kriz ortamında ne yaptıklarını anlatmak amacıyla yayınladığı bildiride taleplerinin sektör dışından gelen, profesyoneller ve danışmanlar tarafından yazıldığı için acenteci mantığı ile yazılmadığı belirtiliyor.
 
Meslek örgütü varen CİMER’e bavurmak  
 
Meslek örgütünden umutlarını kesen üyeler durumlarına anlatan ve somut taleplerini dilekçe haline getirerek Cumhurbaşkanlığı Bilgi Merkezi (CİMER)e ulaştırılacak.
 
Bizi bu hale düşürenler utansın
 
TÜRSAB’ın durumunu değerlendiren bir seyahat acentesi sahibi (TÜRSAB özel yasa ile kurulmuş üyelerinin hak ve sorumluluklarını savunmakla görevli bir meslek kuruluşu Biz bu meslek kuruluşuna üye iken sorunlarımızı CİMER üzerinden dile getireceğiz. Bizi bu hale düşürenler utansın” dedi.
 
‘Mış’ gibi yapan demode kurum
 
TÜRSAB’ın açıklaması değerlendiren Seyahat Acenteleri Platformu TURSAPNET moderatörü Cemal Kızıltan şunları söylüyor:
“TÜRSAB aynı TÜRSAB, hantal, etkisiz, demode, çözüm üretemeden "mış" gibi yaparak idare eden demode bir kurum. 
Turizmcilere zaten Bakanlık nezdinde topal ördek muamelesi yapılıyor, TÜRSAB'da etkisiz hamleleri ile bizleri iyice karamsarlığa sevk ediyor.”
 
Seyahat acenteleri platformu TURSAPNET’te yayınlanan yazıda şöyle deniyor:
 
“Günlerdir yazıyor, çiziyoruz, sonunda TÜRSAB bir bildiri yayınlamayı başardı. 
 
"İçinde ne var" derseniz, okuyup, kendiniz karar verin. 
 
Yazılanlar son derece jenerik, genel geçer, sektör ihtiyaç ve dinamikleri yeterince irdelenmeden istekler. 
 
Sektörü bilmeyenler 
 
Havayollarına ilişkin bir hamle yok, karşı tarafın hızla algılayıp, değerlendirmeye alacağı, spesifik bir talep (örneğin; TÜRSAB üyesi her şirketin SGK'lı çalışanlarının 6 ay süreyle asgari ücret tutarındaki maaş ve vergilerinin devlet tarafından karşılanması, İŞKUR tarafından "Kısa Çalışma ve Kısa Çalışma Ödeneği"nin devreye girmesi, Acentelere Home Ofis çalışma imkanının yeni kanuna dahil edilmesini beklemeden, kararname ile kolaylaştırılması), anlayacağınız TÜRSAB aynı TÜRSAB, hantal, etkisiz, demode, çözüm üretemeden "mış" gibi yaparak idare eden demode bir kurum. 
 
Turizmcilere zaten Bakanlık nezdinde topal ördek muamelesi yapılıyor, TÜRSAB'da etkisiz hamleleri ile bizleri iyice karamsarlığa sevkediyor. 
 
CİMER’e 5 bin dilekçe
 
Şeytan diyor ki, "boşverelim TÜRSAB'ı, tek tip bir dilekçe hazırlayarak, CİMER, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, (gerçi TÜRSAB'dan farkı yok ama) Kültür ve Turizm Bakanlığını tek tip dilekçe yağmuruna tutalım! 
Hiç bir makam 5.000 dilekçeyi göz ardı edemez! 
Elbette pek çok sektör benzer sıkıntıları yaşıyor ama biz organize olabilirsek öncelikli değerlendirilecek sektör muamelesi görürüz. 
 

16-03-2020 00:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar