14.08.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
ACENTELER YUNANİSTAN VE ALMANYA'DA CİROLARINI ARTIRIYOR, YA TÜRKİYE'DE
Online kanallarının yayılmasıyla işlevi hızla değişse de sektörde hâlâ yeri olan seyahat acenteleri bulundukları ülkelere göre farklı performans gösteriyor...

 

 
Türkiye’ye encok turist gönderen Almanya ile bu ülkeden turist alan Türkiye’nin rakibi Yunanistan’da seyahat acentelerinin ciro ve kârlılıkları açıklandı.
 
İki ülkede de seyahat acenteleri ciro ve kârlarını artırdı. Türkiye’de ise peş peşe yeni seyahat acenteleri açılırken ciroı ve kâr oranları düşüyor.
 
Yunanistan’ın Helenistik İstatistik Kurumu (ELSTAT) Turist ve Seyahat Acenteleri Federasyonu (HATTA) verilere dayanarak yaptığı açıklamada Yunan seyahat acentelerinin cirolarının yılın ilk üç ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25.4 artırdığı, bunun 2010'dan beri gerçekleşen en yüksek oran olduğu bildirildi.
 
Alman seyahat acentelerinin de satışlarını yüzde 4. Oranında artırdıklmarı bildirildi.
 
Alman Seyahat Endüstrisi Birliği (DRV) verilerine göre seyahat acenteleri geçen yıl toplam satışlarını yüzde 4.6 oranında artırarak 26,4 milyar Avro'ya yükseltti. Böylece 2016'daki  yüzde 2.4'lük düşüşü telafi ederken 2015 düzeyinin üzerine çıktı.
 

14-06-2018 06:17

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar