19.01.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
BELİRLENEN 450 NOKTAYA KAYAK MERKEZİ KURULACAK
İnsansız Hava Aracı (İHA) ve helikopterlerle yapılan etütlerle uluslararası standartlarda kayak merkezi olabilecek 450 nokta belirlendi

 

 
İnsansız Hava Aracı (İHA) ve helikopterlerle yapılan etütlerle uluslararası standartlarda kayak merkezi olabilecek 450 nokta belirlendi.
 
Kayak turizminde atağa kalkılıyor. 
 
Spor ve Turizm bakanlıkları, Türkiye'yi kış sporları merkezi yapacak proje için harekete geçti. 
 
Kayak pisti oluşturulacak dağlar için envanter çalışması başlatıldı. Tüm dağların helikopterlerle alan incelemeleri tamamlandı. 
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı kış turizminin gelişmesi ve Türkiye'yi kış sporlarının merkezi yapacak ortak proje için harekete geçti. Bu çerçevede, Türkiye Kayak Federasyonu'nun da aktif katılımıyla ülke genelindeki tüm dağlan kapsayan ayrıntılı bir etüt çalışması başlatıldı. 
 
İHA ve helikopterlerin de kullanıldığı çalışmada, kış sporu ve kış turizmine uygun dağların görüntüleri alındı. Federasyonun tespit çalışma sının ardından Spor Bakanlığı kara ekipleri belirlenen bölgeler gönderilerek yerinde incelemeler yapıldı. Mevsim ve kar oranı gözlemlenmesi başlatılan çok sayıda bölgenin kış sporları ve turizmine uygun olduğu saptandı. Kaçkar Dağları'nda yapılan incelemede, uluslararası standartlarda kayak merkezi olabilecek 450 ayrı nokta belirlendi.
 

05-01-2018 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.