17.01.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar
YILGÖR YASİN DEMİRTAŞ

11-01-2018 22:49
1 Yorum | Yorumlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
'AVRASYA' NIN TURİZM MERKEZİ OLACAĞIZ'
TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Avrasya Ekonomi Birliği ile birlikte, 60 ülkeyi kapsayacak Avrasya Turizm Birliği kurulacağını söyledi...

 

 
 
Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gelişen Avrasya süreci, kurumlarını da yaratıyor.
 
Avrasya sürecinin seyahat endüstrisindeki ilk kurumu, Türkiye’nin önderliğinde Avrasya Ekonomi Birliği üyeleri ile birlikte 60 ülkeyi kapsayacak Avrasya Turizm Birliği kuruluyor. 
 
2018'de kurulacak
 
Türkiye’nin turizm başkenti olan Antalya, Avrasya turizminin de merkezi olmaya hazırlanıyor. Avrasya Ekonomi Birliği'nin, 2018'de kurulması öngörülüyor.
 
Kısa adı TÜROFED olan Türkiye Otelciler Federasyonu  Başkanı Osman Ayık, "Böyle bir oluşumun harekete geçirilmesi Antalya'yı şu anki halinden çok daha farklı noktaya getirecek" dedi. 
 
Türkiye önderlik edecek
 
Hürriyet Akdeniz’den Pelin Gel’in haberine göre  60 ülkenin yer alacağı Avrasya Turizm Birliği'nin kurulmasına, merkezinin de Antalya olmasına karar verildi. Antalya'da bir turizm forumunda turizmcilerle bir araya gelen Avrasya Ekonomi Birliği üyeleri Avrasya Turizm Birliği kurma isteklerini açıkladı. Mayıs 2018'de Genel Dünya Turizmi Forumu'nun Antalya'da yapılmasına ilişkin turizmcilerle ön anlaşma imzalayan birlik üyeleri, kurulacak turizm birliğinde 60'a yakın ülkenin yer alacağını ifade etti. 
 
Ön anlaşma imzalandı
 
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Avrasya Ekonomi Birliği üyeleri ile ilk kez mayıs ayında görüştüklerini, Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun da Moskova'da birlik üyeleriyle görüştüğünü söyledi. Birliğin önümüzdeki yıl kurulması konusunda fikir birliğine vardıklarını açıklayan Ayık, görüşmede bir ön anlaşma imzaladıklarını dile getirdi.
 
Daha ileri bir konuma taşınırız
 
Ayık, şöyle dedi: "2018 yılı Mayıs ayında Antalya'da yaklaşık 60 ülkenin katılacağı, turizmin konuşulacağı bir forum gerçekleştirmek istiyorlar. Ardından da turizm birliği kurup, Antalya'yı merkez yapmak istediklerini belirttiler. Ayrıca Dünya Amatör Sporlar Derneği Başkanı, yanımızdaydı ve birlik önümüzdeki yıl Antalya'da olimpiyat gerçekleştirmek istediğini de söyledi." Antalya'nın turizmdeki alt yapısı ve konumu nedeniyle merkez olarak seçildiğini düşündüğünü belirten Ayık, "Avrasya bizim yakın coğrafyamız. Bu ülkelerin katılımıyla böyle bir oluşumun harekete geçirilmesi Antalya'yı şu anki halinden ve konumundan çok daha farklı noktaya getirecektir" diye konuştu. 
 

12-11-2017 12:28

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.