14.08.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
INTOURİST, TÜRKİYE'DE BU YIL REKOR KIRDI
Intourist ve Thomas Cook Rusya Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bölükbaşı Dalaman bölgesine gelen 2 turistten birini Intourist'ten geldiğini söyledi

 

Rusya’daki tur operatörlerinden Intourist’in bu yıl gönderdiği turist sayısında rekora ulaştığı bildirildi
 
İntourist’in 10’uncusu düzenlenen Turizm Formu’nun gala gecesinde konuşan Intourist ve Thomas Cook Rusya Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bölükbaşı, şu ana kadar Dalaman bölgesine gelmiş 2 turistten birini kendilerinin getirdiğini söyledi.
 
Rusya’da Türkiye’nin yükselişi devam eder
 
Konuşmasında “2016 krizinden sonraki ilk yıl patlama diyebileceğimiz ciddi bir artış yaşandı. Önümüzdeki yıl benzer bir artış olur mu çok emin değilim fakat bu artış trendi devam edecektir. Yüzde 5-10’luk artışlar olacaktır” diyen Bölükbaşı şunları söyledi:
 
2018  kolay bir yıl olmayacak
 
2018 bu yıldan daha kolay bir yıl olmayacak. Rusya’da ciddi bir uçak sorunu var. Bu alandaki firmaların son birkaç yıl içerisinde iflas etmesinden dolayı böyle bir sorun var. i Türk hava şirketleri Rus pazarına girmeye çalışıyorlar. Onunla bu açığı kapatmaya çalışıyoruz ve biz elimizden geleni yapıyoruz.Bu yıl patlama diyebileceğimiz ciddi bir artış yaşandı. Önümüzdeki yıl böyle bir artış olur mu emin değilim fakat bu artış trendi devam edecektir. Yüzde 5-10’luk artışlar olacaktır. Dalaman bölgesine şu anda ortalama 230 -240 bin civarında turist geliyor Rusya’dan. Hedefimiz bunu 500 bine çıkarmak.
 
Bu gerçekleşebilir bir hedef. Biraz tabi otel eksikliği Antalya’yla kıyaslayacak olursak burada daha az otel var. Fakat mevcut olan otelleri bile iyi değerlendirebilirsek iyi satabilirsek bunları 500 bin rakamına ulaşmak mümkün olur ve burada Devletinde biraz buraya el atması destek vermesi lazım. 
 

12-10-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar