15.08.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
ŞAVŞAT KALESİNDE TAŞLARIN HİKAYESİ" FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI
11 yıl boyuncu kazıyı ziyaret eden misafirlerin çekinmiş olduğu 81 adetten oluşan "Taşların Hikayesi" konulu fotoğraf sergisi 2 gün açık kalacak.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, protokol üyeleri, akademisyenler ve çok sayıda vatandaş açılışa  katıldı.

10 yıldır Şavşat Kalesinde kazı yapan Doç. Dr. E ve ekibine teşekkür ettiler. Mehmet Kocatepe, Şavşat Kalesinin Kültür turizmine kazandırılmasının ne kadar önemli olduğunu sözleriyle vurguladı.Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü öğretim Üyesi Doç. Dr.E konuşmasında;" Cittaslovv Şavşat'ta kazıyı bitirmek üzereyken böyle bir etkinlik düzenlemekten çok mutluyum. Bu çalışmayı Yüzüncü Yıl Üniversitesi adına çok farklı üniversitelerden çalışma arkadaşları ve Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleri ve azda olsa yerel imkanlarla yürüttük. Eskiden bu çalışmaları yabancılar yapardı. Özellikle devletimizin son 1 5 yıldır kültür çalışmalarına verdiği katkılarla şimdi %70'ini biz yapıyoruz. Bu kazıda 1000 yıllık geçmişin eseri olarak dün Şavşat neydi bugün ne olduğunun somut bilgisidir. Bundan sonrada ömrümüz el verdikçe bölge için çalışma yapacağımızın sözünü veriyorum." dedi

 Program kazı başkanı Doç. Dr.E'in Şavşat Kaymakamı, Şavşat Belediye Başkanı ve Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe'ye plaket takdimi ile son buldu.
 


10-10-2017 11:31

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar