18.01.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar
YILGÖR YASİN DEMİRTAŞ

11-01-2018 22:49
1 Yorum | Yorumlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
TÜRKİYE İLE VANEZUELLA ARASINDA TURİZM ANLAŞMASI İMZALANDI
Türkiye'yi ziyaret eder Venezüella Devlet Başkanı Maduro ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasında yapılan görüşmelerde iki ülke arasında imzalanan beş anlaşma arasında turizm alanında işbirliği de var.

 

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu Beştepe’de kabul eden Erdoğan, Maduro'nun  'Türkiye'ye geldik çünkü Türkiye'ye inanıyoruz. Yeni bir gücün doğduğunu görüyoruz. İlişkilerimizde yeni bir çağ açmak istiyoruz"  bu sözlerene İspanyolca teşekkür ederek, , "Gracias, dünya 5'ten büyüktür" ifadesini kullandı.
Erdoğan, görüşme ile ilgili şunları söyledi:
 
Görüşmelerimiz verimli oldu. Enerji ve ticaret alanındaki işbirliğimizi geliştirmek için atılacak adımları değerlendirdik. Madencilik, savunma sanayii, turizm gibi birçok konuda görüş alışverişinde bulunduk. 
 
THY 2016 Aralık ayından bu yana İstanbul Havana-Karakas hattında seferler düzenliyor.
 
Kültürel alanda ilişkiler hızla gelişiyor. Karakas'ta yakın zamanda Yunus Emre Enstitüsü açılması konusunda mutabık kaldık. Ankara Üniversitesi'nde Simon Bolivar Kürsüsü de yakın zamanda kurulacak. Geçen yıl, eski Dışişleri Bakanı Rodriguez, ülkelerinde bir cami inşa edilmesi hakkında talepte bulunmuştu. Uygun bir arsa tahsisinin ardından, ülkemizin geleneksel mimarisini gösterecek bir eser ortaya koyacağız. Maduro da gerekli desteği vereceğini şahsıma söylediler. 
 
Maduro da konuşmasında, "İlişkilerimiz olağanüstü. Türkiye ve Venezüella ilişkilerinde yeni bir çağ açmak istiyoruz. Biz farklı bir dünyaya inanıyoruz, bunun mümkün olacağını, hatta gerekli olduğunu düşünüyoruz. Bölgelerde bunu geliştiğini görüyoruz. Çok kutuplu ve çok merkezli, herkesin yer bulacağı bir dünya bu. Bazıları 'Medeniyetler İttifakı' diyor. Kimse tek bir ekonomik, siyasi, kültürel bir vizyondan bahsedemez. Türkiye ile kurduğumuz ilişki de bana bunları hissettiriyor. Dünya işbirliğine, barışa ve eşitliğe dayanan bir denge üzerinde yeni güç odaklarının ve kutuplarının doğacağını, böylece dünyanın yeni bir dengeye kavuşacağını düşünüyorum. Bu dünya için mücadele edilmeli. O yüzden Türkiye'ye geldik” dedi.
 

07-10-2017 12:40

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.