17.01.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar
YILGÖR YASİN DEMİRTAŞ

11-01-2018 22:49
1 Yorum | Yorumlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
RİTZ CARLTON'DA 10 MİLYONLUK YENİLEME
İstanbul Elmadağ'da bulunan Ritz Carlton oteli, 10 milyon harcama ile tüm oda, suit ve balo salonlarını da içeren geniş kmpsamlı bir yenilemeden geçti...

 

İstanbul the Ritz Carmlton oteli geniş kapsamlı bir yenilemeden geçti

Yenileme ile ilgili bilgi veren The Ritz-Carlton, İstabul Satış ve Pazarlama Direktörü Özlem Öktem, yapılan yenelemede tüm oda, suit ve balo salonlarının İstanbul şehrinin ve tarihinin yansıtıldığı belirterek yenilemede  değerli mimar ve sanatçılarla çalışıldığını söyledi.

 

Öktem'in verdiği bilgiye göre, The Ritz-Carlton, İstanbul’un tasarımına Şehirle ve İstanbul’un tarihiyle örtüşen, farklı renk katmanlarından feyz alınmış  altın, bakır materyaller, güneşin doğuşu ve batışı sırasındaki renkler can verdi. Oda Yatak başları tasarlanırken ise kobalt mavisi çini ve Osmanlı İmparatorluğu’nun görkemli kumaşları kadife ve ipekler kullanıldı.

Portekizli ünlü Mimar ve Marriott otellerinin de daha önce iç dekorasyonunu yapan Patricia Pina, oda ve suitlerin iç tasarımını yaparken Balo salonunun tasarımı da değerli mimar Hakan Yürüoğlu imzasını taşıyor.
 
Oda ve suitlerde; sanatçı Süleyman Sait Tekcan’ın “At Nağme” serisi eserleri ve Endüstri Tasarımı sanatçısı Doç. Dr.  Gülname Turan’ın Anadolu çiniciliğinde kullanılan gökyüzü ve toprak rengini temsil eden panolar bulunuyor. Yeni tasarlanan oda ve suitlerde ayrıca III. Selim dönemi parasının büyültülerek yapıldığı üzeri antik sırlı replikalar göze çarpıyor.
 
30 ülkede dünya genelinde 91 oteli bulunan The Ritz-Carlton, İstanbul; açıldığı tarihten bugüne kadar  2 milyonun üzerinde yerli ve yabancı misafiri ağırladı. Avrupa otelleri arasında “misafir memnuniyeti en yüksek otel” olma başarısını gösterdi ve çok sayıda ulusal ve uluslararası ödülün sahibi oldu. Misafirleri kadar çalışan memnuniyetine verdiği değerle turizm sektöründe öncü oldu. 360 sosyal sorumluluk projesine destek verdi.
 
Bugüne kadar Bin 850 çalışanı istihdam eden Ritz- Carlton, Türkiye’nin turizm potansiyeline inanarak yatırımlarını artırmaya da devam ediyor.
 

 


05-10-2017 15:56

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.