25.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
GÜNÜBİRLİK KİRALIK EVLERDEN 1.683'ÜNE MÜHÜR VE 10 MİLYON CEZA
Emniyet güvenlik sorunları, maliye de vergi kaybına eden olan bu birimlere karşı ortak harekete geçti

 

İstanbul'da günlük kiralanan evlerden 1.683’ü mühürlenirken 7,5 ayda 10 milyon ceza kesildi.
 
Güvenlik sorunlarına yol açabildiği gerekçesiyle Emniyet Genel Müdürlüğü'nün aldığı önlemlerin ardından bir süre önce Maliye Bakanlığı'nın kiralamalarda belge zorunluluğu getirmesiyle sistemin, illegal faaliyetler için kullanılmasının önüne geçilmesi hedefleniyor. 
 
İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen denetimlerde yılbaşından 15 Ağustos'a kadar 10 milyon lirayı aşkın idari para cezası kesilirken, 1.683 yer de mühürlendi. 
 
En çok işlem yapılan ilçeler Fatih, Esenyurt ve Beyoğlu olarak sıralandı. 
 
Ocak ayından itibaren 15 Ağustos itibarıyla toplam 6 bin 743 denetleme gerçekleştirildi. 
 
Bunların 2.306'sına yasal işlem yapıldı,1.153’üne toplam 10 milyon 329 bin 527 lira idari para cezası uygulandı.
 

05-09-2017 23:12

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
ZaferCaglayanlar
07-09-2017 11:25
KABİS ne Kadar İşliyor ?
Rent A Car firmaları için de aynı kanun çıkartıldı. ve KABİS yüzünden bir çok yasal firmaya zorluk çıkartıldı. Ne gibi ? Yurt dışından gelen müşterilere anne baba adı sorulmak ıstenılıyor sıstem zorunlu kılmış ancak onlardaın pasaportlarında boyle bır bılgı yok. yanlıs 1 budur. aracı Ahmet beye kıralıyoruz sısteme işliyoruz ve bunlar ankara ya yola cıkıyorlar yolda yoruluyor ve yanındakı mehmet beye hala ogluna verıyor yolda kaza oluyor ve rent a car fırmasına ceza yazılıyor neden ? aracı ahmet kıramıs ama kaza da mehmet kullanıyor ama sıstem de 2. sofor ekleme yerı yok ! bu yuzden madur olan yıne YASAL ve sısteme işlemiş olduğu halde ceza yiyen rent a car firmaları. Emniyet Genel müdürlüğü ne defalarca kez yazılmasına rağmen bu girişimleri yapmadı ve sistemi yenilemedi. Marmarisden rent a car firması müşteriye araç vermek için Dalaman havalimanına gidiyor ve aracını veriyor, kendısı donuyor ofıse gecmek ıcın ofıse gelınce musterı bılgılerını gırecek normal olarak. ancak yolda havalımanından cıkınca arac kazaya karısıyor ve sıstemde gozukmedıgınden dolayı yıne rent a car fırmasına ceza kesılıyor ? bu nasıl bır adalettır nasıl bır sıstemdır ? bız sız degerlı haber yazarlarına sesımızı nasıl duyuracagız ? bızler madur olan kesımlerız.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar