21.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
'TURİZMDE KAYBIMIZ 30 MİLYAR DOLAR'
TYD Başkanı Oya Narin, Türkiye'nin 'no name' bir turizm ülkesi konumunda olduğunu söyledi.

 

Kısa  adı TYD olan Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin, "Gelecek yıl da 8 milyar dolar kayıp olursa 3 yıllık kayıp 30 milyar doları bulacak” dedi
 
"Ülkenin önceliği geçen yıldan bu yana turizm olamadı. Önce ciddi bir referandum süreci yaşandı. Siyasetin öncelikleri farklıydı" diyen Narin, Turizmde geçen yıla göre bir toparlanma olduğunu ancak bunun gelirlere yansımadığını söyledi.
 
Narin, finansman açısından sektörün dar boğazda.olduğuna işaret ederek, “Turizme özgü bir KGF modeli geliştirilmeli” dedi
 
Hürriyet Gazetesi’nden Burak Coşan’a konuşan TYD Başkanı Narin, şunları söylüyor:
 
"2017'de bir büyüme varmış gibi gözüküyor. Ancak gelirlerde düşüş yaşanıyor. Bu kriz geçici bir krizden, yapısal krize dönüşmemeli. 2017 bizim açımızdan bir geçiş yılı. Ancak bunun yanında süratle tedbirlerin alındığı bir yıl olmalı. 2019 2020'de tekrar eski günlerimizi yakalamak için bir ivme yakalamalıyız. 
 
Hareketi olan ancak bereketi az olan bir yıl yaşıyoruz. Bu yıl hükümet, bakanlıklar ve STK'lar olarak ortak akıl üretmek zorundayız. Yeni turizm dönüşümünü hazırlamalıyız."
 
'Turizmde dönüşüm programı olmalı. Bu program ile 2020'de turizmde eski rakamları yakalamayı amaçlıyoruz. Türkiye genelinde turizm yönetim planı olması gerekiyor. Algı yönetimi bu işin en önemli ayaklarından biri. Destinasyon yönetimi, yatak arzının kontrollü olması, daha fazla katma değer yaratacak çeşitlendirmeye gidilmesi gibi bir plandan bahsediyoruz. İspanya bunu 2012'de yine zirvedeyken yaptı. Hazırladığımız program bir öneri olacak. Ancak önerimizin kabul göreceğini düşünüyoruz. STK'lar arasında bir üst akıl oluşturulmalı." 
 

13-08-2017 10:42

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
İZZETTİNYURTSEVER
13-08-2017 18:50
TURİZMDEKİ KAYBIMIZ 1000 ADET 5 YILDIZLI OTEL DEĞERİNDE
BAKANLAR KURULU BAYRAMIN SÜRESİNİ UZATSIN MI UZATMASIN MI? TYD BAŞKANI OYA NARİNİN AÇIKLAMASINA GÖRE SİYASİ NEDENLERLE 3 YILLIK TURİZM KAYBIMIZ 30 MİLYAR DOLAR OLACAK... YANİ 5 BİR OTELİ 30 MİLYON $DAN HESAP ETSEK 1000 ADET OTEL DEĞERİNDE KAYBIMIZ VAR. TÜRKİYEDE 5 OTEL SAYISI 600 CİVARINDADIR....GERİSİNİ SİZ HESAP EDİN..
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar