17.01.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar
YILGÖR YASİN DEMİRTAŞ

11-01-2018 22:49
1 Yorum | Yorumlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
İSPANYA'DA PROTESTOCULAR AYIRILDI : TURİZMİ AYAKLAR ALTINA ALMAYIN
İspanya başbakanı Rajoy, İspanya'da artarak yayılan turistlere yönelik protesto eylemleri konusunda uyarıda bulunarak turistlere kötü muamele yapılmamasını istedi...

 

 
Son günlerde hem Barcelona´da, hem de Palma de Mallorca´da yığınsal turizme karşı yapılan ve uluslararası düzeyde yankı getiren eylemlerden sonra İspanya Başbakanı Rajoy Mallorca´da turistlere kötü muamele yapılmamasını istedi. Misafirlere iyi davranılması gerektiğini vurgulayan Rajoy, herkesi sorumluluk duygusu ve sağduyu içerisinde hareket etmesini istedi.
 
Turizmin İspanya genelinde tüm iş imkanların yüzde on üçünü oluşturduğunu, 2.5 milyon kişiye iş olanağı sağlayarak İspanya´nın GSMH´ının yüzde on birini sağladığına dikkati çeken Rajoy, turistleri aşırı sevinç gösterileri ile karşılamanın abes olacağını, fakat öbür yandan turizmi ayaklar altında da almamak gerektiğini söyledi.
 
Turizm yöneticilerinden biri, bu saldırıların turistlere değil makamlara yönelik olduğunu ifade etti. Anarşistlerin bu yeni saldırıları, bölgeye gelen Avrupalı turist sayısının azalmasına yol açacağı tahmin ediliyor. 
 
Protestoculardan turistlere: Hoş Gelmediniz!
 
İngiliz tatilciler, Barselona ve Mayorka'da saldırılara maruz kalıyor. Eylemci gruplar, turistlerin şehre zarar verdiğini ve şehrin pahalılaşmasına sebep olduklarını savunuyor.
 
 
Geçtiğimiz çarşamba günü, Mayorka marinadaki bir restorana saldırı gerçekleştiren ve içeri fişek atan grup, şehirde artık turistlerin hoş karşılanmayacağı konusunda uyarıda bulundu. Mayorka'daki eylemci grup, korkunç gösterilerin ardından ellerinde fişekler ve "Turizm Mayorka'yı öldürdü" yazılı afişlerle yürüyüş yapmaya başladı.
 
Protestocular şehrin her yerindeki duvarlara "Turizm şehri öldürüyor", "Turistler evinize gidin" ," Hoşgelmediniz" benzeri yazılar yazıyor.
 

09-08-2017 07:56

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.