22.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
BAVUL .COM KAPANDI
2011'de Turkcell tarafından kurulan 2014'te Paravion'a satılan bavul.com faaliyetini yeniden yapılandıracak.Yapılan açıklamada satılmış hizmetlerin güvence altında olduğu bildirildi...

 

Online satış alanında Doğu Avrupa’nın en büyüklerinden olan bavul.com Türkiye’deki faaliyetini durdurma kararı aldı
Turkcell tarafından 2011’de kurulan daha sonra  2014’te İspanyol online seyahat acentesi  Paravion.es’e satılmıştı.
 
Paravion, Bavul Com’un  Türkiye operasyonlarında yeniden yapılanmaya gidileceğini belirterek faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.
 
Şirket merkezinin bulunduğu Romanya medyasında çıkan haberlerde kapatma nedeni şirketin geçen yıldan bu yana zarar yazması olduğu belirtilerek  şirketin zarar miktarının milyon Avrolarla ifade ediliyor.
 
Dünya Gazetesi’nden Kerim Ülker’in haberine göre Paravion, Türkiye’de son dönemde politik ve güvenlik sorunlarının olduğunu; bu nedenlerden  ötürü kâr elde edemediklerini açıklıyor.
 
İspanyol GED Capital tarafından desteklenen Paravion CEO’su Juan Antonion Carrasco; satın alma ve hedeflerle ilgili olarak “Bavul.com ile iki yıl içinde Türkiye’deki online seyahat pazarının yüzde 5 ila 8’ini yönetiyor olacağız. Bavul.com ayrıca Türkiye’ye komşu diğer pazarlara da kısa süre içerisinde girmemize imkan tanıyacak ve Paravion markası Orta Avrupa, Doğu Avrupa ve Batı Avrupa’da online seyahat sektöründe liderliğe oynayacak” şeklinde konuşmuştu.
 
Ancak Rumen şirket, 3 yıl geçmeden bir anlamda ‘bavul’unu kapatıp gidiyor. 
 
Bavul Com'dan açıklama
 
Bu arada Bavul.Com'dan konuyla ilgil açıklama yapıldı. Açıklamada şöyledeniyor:
 
“Bu kararımızda pazarda oluşan aşırı rekabetçi fiyat politikalarının karlılığı oldukça azaltması ve tedarikçilerimizin çoğuna yaptığımız ödemelerin Euro cinsinden olması ve kurdaki hızlı değişiklikler etkili olmuştur.”
 
“Tüm seyahatlerimiz güvence altında”
 
Açıklamada, önümüzdeki döneme ilişkin bavul.com’dan alınan hizmetlerin olumsuz etkilenmesinin söz konusu olmadığı vurgulanarak, “Özellikle belirtmek isteriz ki; bugüne kadar bizden uçak bileti, otel konaklaması ve tur paketi almış olan tüm yolcularımızın seyahatleri güvence altındadır. Tüm seyahatler gerçekleşene kadar müşteri hizmetlerimiz servis vermeye devam edecektir” denildi.
 
 
 

08-08-2017 01:08

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar