19.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
2 Yorum | Yorumlar
İSLAMİ OTELDE ÇİFTE REZERVASYON REZALETİ
Fethiye Ölüreniz'de 'İslami Otel' konseptiyle hizmet veren otele internet ve telefonla rezervasyon yaptıran 5 aile, aynı odanın birden fazla kişiye satılması nedeniyle kapıda kaldı..

 

 
Aynı dakikalarda 2 aydır maaşlarını alamadıklarını öne süren 15 otel çalışanının kapı önünde iş bırakma eylemi yapması üzerine jandarma ekipleri güvenlik önemi aldı. Ölüdeniz Mahallesi’nde hizmet veren 200 odalı otele internet ve telefonla rezervasyon yaptıran 5 aile; Uşak, Sivas, Bursa ve Ankara’dan bu sabah otomobilleriyle tatile geldi.
 
Konaklama ücretlerinin bir kısmını önceden ödeyen aileler, otelin girişinde ’Boş odamız yok’ yanıtı aldı. Mağdur olan tatilciler çocuklarıyla birlikte 40 dereceye yaklaşan sıcakta otelin önünde beklemeye başladı. Bu sırada 15 otel çalışanının 2 aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle otel önüne gelip iş bırakma eylemi yapması, tatilcileri çileden çıkardı
 
Ölüdeniz Jandarma Karakol Komutanlığı’nı arayan tatilcilerin dolandırıldıklarını belirtmesi üzerine, otel önüne gelen jandarma ekipleri güvenlik önlemi aldı. Jandarma gerginlik yaşayan tatilcilerle otelin güvenlik görevlilerini sakinleştirmeye çalıştı. İş bırakan otel çalışanları ise ücretlerinin ödenmesini istedi.
 
'Dolandırıcılık'
 
Bursa’dan eşi ve 2 çocuğuyla otele gelen makine mühendisi 41 yaşındaki Gürkan Çekiç, otel ücretinin 500 lirasını rezervasyon sırasında ödediğini söyledi. Otele yerleşmek için geldiklerinde ’Boş oda yok’ yanıtı aldıklarını anlatan Çekiç, dolandırıldıklarını savundu. Otelin çeşitli gerekçelerle kendilerini içeri almadığını anlatan Çekiç, "Bize rezervasyonu nereden yaptırdığımızı sordular. Ben otelin resmi internet sitesi üzerinden rezervasyon yaptırdım. Telefonla gerekli teyitleri de yaptık. Burada organize sistemli bir dolandırıcılık var. Sözde İslami otel" dedi.
 
Uşak’tan eşi ve 2 çocuğuyla tatile geldiklerini belirten öğretim görevlisi 41 yaşındaki Selçuk Sert, geçen 18 Nisan’da rezervasyon yaptırdığını ve 3 bin liraya yakın ücret ödediğini kaydetti. Geri ödemeye ilişkin bilgi verilmediğini ve otel önünde bekletildiklerini aktaran Sert, "Sıcakta eşim ve çocuğumla birlikte otel önünde bekliyorum. Rezil olduk. Herhangi bir açıklama yapan da yok. Mağdur olduk" diye konuştu.
 
 
Çalışanların da maaşları ödenmiyor
 
2 aydır maaşlarını alamadıklarını öne süren otelin aşçısı 40 yaşındaki Mine Sarıhan ise otelin tamamen dolu olduğunu ancak ücretlerinin ödenmediğini anlattı. 20 kat görevlisinin iş bırakarak otele gelmediğini belirten Sarıhan, "Şu an 15 çalışan iş bırakma eylemi yapıyoruz. Emeğimizi alın terimizi boşa harcadık. Hiçbir personel maaşını alamadı. Ancak bazıları çalışmaya devam ediyor. Bize katılmak istemediler. Bizim amacımız otele zarar vermek değil. Ancak otel işletmecileri de bize zarar vermesinler. Maaşlarımızı istiyoruz" dedi.
 
Müşteriler de çalışanlar da kapı önünde
 
Çalışanların yasal haklarını aramak için otele gelen Avukat Hayel Özenç ise şunları söyledi:
"Otelde çok büyük sıkıntılar var. Çalışanların maaşlarının ödenmesi için görüşmeye geldim. Ancak oda satılıp kapıda bırakılan tatilcilerle karşılaştım. Bir yetkili ile çalışanlar için görüşmeye çalıştım. Ancak 'Para falan ödenmeyecek’ yanıtını aldık. Yasal tüm başvuruları yapacağız. İşçilerimizi mağdur etmeyeceğiz." (DHA)
 

27-07-2017 11:21

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
RinatMukhametov
15-11-2017 23:21
yaptığım ödemeyi iade etmeyen Mahidevran Oteli yetkilileriden şikayetçiyim
Ben 31/08/2017 tarihinde Ölüdeniz Mah. Fethiyede bulunan Mahidevran isimli otelden 0252 614 480 01 65 numaralı telefondan otel çağrı merkezinde bulunan bir kişi ile görüştüm. 17/09/2017 - 29/09/2017 tarihleri arasında Mahidevran Otelde konaklamak üzere rezervasyon yaptırdım. Buna ilişkin aynı gün 5.150 TL ödeme yaptım. Bu rezervasyon ödemelere ilişkin evrak suretini dosyaya ekliyorum. (alındı, dosyasına konuldu.) 17/09/2017 günü otele geldik (ailemle, 2 çocuk, 1 bebek 6 aylık). Ancak otel yetkilileri 18/09/2017 tarihinde sezon kapanışı yaptıklarını söyleyerek rezervasyonum olmasına rağmen beni otele almadılar. Yapmış olduğum ödemeyi iade etmediler. Rezervasyonumu ve bu rezervasyana ilişkin ödememi 31/08/2017 tarihinde yapmış olmama rağmen otele gelinceye kadar bana otelin 18/09/2017 tarihinde sezon kapatacağına ilişkin herhangi bir bilgi verilmedi. Ben bana hiçbir şekilde açıklama yapmadan beni mağdur eden ve yaptığım ödemeyi iade etmeyen Mahidevran Oteli yetkilileriden şikayetçiyim. Yaptığım ödemenin iade edilmesini ve tarafınızca tespit edilecek şüphelilerin cezalandırılmasını talep ediyorum. Ben yabancıyım, Fethiye Başsavcılığa başvurdum. Daha ne yapmalıyım?
N.DEMİR
29-07-2017 12:05
Mahidevran
Bu otel devletin gözü önünde bile bile insanları mağdur ediyor. NOA grubu binbir yola başvurup iflas erteleme kararı aldırdı. Sözüm ona kayyum bu otelleri yönetiyor(Bodrumda ki Altınel oteli de bu durumda), oysa otelin iflas erteleme isteyen uyanık sahibi, kayyumdan gizli 2 yıldır bu otelleri millete islami oteller adı altında başka paravan şirketler aracılığıyla pazarlıyor...devlet ise uyuyor...kayyum suç işliyor ey vali lütfen müdahale et
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar