22.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
'STREET FOOD' SİTESİ İŞLEVSELLİĞİ İLE BEĞENİLDİ
Nizamet Şen, '101 Street Food projesi ile dünyada yeni bir akım olan kentte halkın yıllarca ve sıklıkla kullandığı şehrin özgün lezzetleri ve vazgeçilmez tatlarını tek bir çatı altında topladık' dedi.

 

Kısa adı ATAV olan Antalya Tanıtma Vakfı’nın geçen hafta hizmete açtığı “101 Street Food” (Sokak yemekleri) web sitesi özgünlüğü ve işlevselliği ile restoranların ilgisini çekti.
 
 
Sitenin kısa sürede ilgi görmesini değerlendiren ATAV Başkanı Nizamettin Şen şunları söyledi:
 
ATAV olarak tanıtım konusunu yalnız broşür bastırma fuarlara katılma gibi kanal ve araçlarla sınırlı tutmuyoruz. Şehrimizin geneli, arkeolojik ve tarihi eserler ile kültürel değerlerimizi değerlendirirken her şehrin önemli bir unsuru olan mutfağını da önemli bir tanıtım aracı olarak görüyoruz. 101 Street Food” bu konuda bir işlevi yerine getiriyor. 101 Street Food aynı zamanda yerel mutfak alanında hizmet veren çok sayıda küçük işletmenin kendini duyurması için de önemli. Bu tür yerleri turist bulmak ister işletme de kendini duyurmak ister ama kısıtlı olanakları nedeniyle bunu yapamıyor.101 street food vakfımızın bir hizmeti olarak bu iyi bir bedel karşılığı yapmıyor. Dolayısıyla yerel mutfak alanında faaliyet gösteren herkes burada yer alabilir. Bundan herhangi bir ücret alınmıyor. Bu işi vakfımızın hizmeti olarak yapıyoruz.
 
101 streetfood com sitesinde yerel yemekler 5 kategoride sınıflandırıldı. Bunlar çorbacılar/kebap ve pideciler/balıkçılar/yöresel lezzetler/tatlıcılar ve dondurmacılar  olarak gruplandırıldı.
 
Sitenin adının başında yer alan 101 burada 101 restoran olmasındandır,. 101 restoranlar kentin semtlerine göre de aranabiliyor. Mekanlar hakkında telefon, web sayfası, harita üzerinde işaretli adresi ve sosyal medya bilgilerinin yanında ziyaretçilerden gelecek görüş, öneriler ve yorumlar da yer alacak. Site Antalya Tanıtım Vakfının sorumluluğunda yürütülecektir. Bu projeyle birlikte Antalya’nın turizmde yerel lezzetleri ile de ön plana çıkacağını ümit ediyoruz” dedi.
 

13-07-2017 10:15

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar