21.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
İSTANBUL MADAME TUSSAUDS MÜZESİ TURİZMCİLERİN İLGİSİNİ BEKLİYOR
İSTANBUL Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki Grand Pera binasında 7 ay önce açılan, bölgenin tek balmumu müzesi olan Madame Tussauds İstanbul, turizmcilerin ilgisini bekliyor

 

56 figürün yer aldığı 2 bin metrekarelik müzeyi günde ortalama 800 kişinin ziyaret ettiği bunların yüzde 40'ını ise turistlerin oluşturduğu bildirildi
 
Müzenin işletmecisi Merlin Entertainments İstanbul'un Grup Pazarlama Müdürü Aydan Alboğa Uslu, turizmcilerin ilgisini beklediklerini belirterek şunları söylüyor:
 
" Genel olarak bir ülke veya bir şehir ziyaret edildiğinde orada Madame Tussauds varsa turistlerin ajandasında mutlaka yer alır. İstanbul'a gelen turistlerin ziyaret edeceği, keyifli vakit geçireceği bir yer açarak Türk turizmine ve kültür hayatına katkısı olsun istedik. Hem turistlerin hem de yerli halkın ilgi göstereceği, yan yana gelip fotoğraf çektirecekleri isimlerin bir karması yapıldı. Aktörler ve aktrisler var. Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ, Ortadoğulu turistlerin de ilgisini çeken popüler isimler. Dolayısıyla böyle bir ilgi bekleniyordu. 
 
Ziyaret edenlerin profili sürekli değişiyor. Şu an İstanbul'u ziyaret eden turist profili Ortadoğulu, Körfez ülkelerinden olduğu için Gökhan doğal olarak bizim trafiğimiz de ondan besleniyor. Bu yıl eklenecek 4 yeni figürle sayı 60'a çıkacak.
 

12-07-2017 09:50

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.