22.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
TURİSTLER İÇİN TERÖRDEN KORUNMA VİDEOSU HAZIRLANDI
İngiltere Dışişleri Bakanlığı hazırladığı 4 dakikalık video ile turistlerin terör saldırı anında nasıl hareket edilmesi gerektiğini anlatıyor...

 

 
 
İngiliz Dışişleri Bakanlığı, İngiliz turistlerin bulunduğu ülkelerde olası bir terör olayı karşısında ne yapmaları gerektiğini anlatan dört dakikalık bir video hazırladı.
 
Bakanlık Terör saldırısı durumunda ne yapılması gerektiğine dair şimdiye kadar 23 bin personeli eğitimden geçirdiğini açıkladı.
 
İngiliz Dışişleri Bakanlığı’nın hazırladığı dört dakikalık videonun İlki 2015 yılındaki Paris saldırısından sonra yayınlanan ''terör saldırısı sırasında nasıl hareket edilir'' videosunun yeni versiyonu olarak hazırlandı.
 
''Koş, saklan, yardım iste'' başlığıyla yayınlanan videoda, tur operatörü temsilcilerinin, otel görevlilerinin ve müşterilerin bir saldırı anında neler yapması gerektiğini anlatıyor. Yeni videonun çekimleri, bir otelde gerçekleştirildi.
 
Videoda terör saldırısı durumunda yapılacak üç temel şey anlatılıyor:
 
Koş: Olay yerinden hızla uzaklaşıp güvenli bir yere ulaşmak, teslim olmaktan veya pazarlık etmekten daha iyidir.
 
Saklan: Saklanmak karşı koymaktan iyidir. Güvenli bir yere ulaştığınızda kapıyı kilitleyin, bir barikat kurun, telefonunuzun titreşimini kapatıp sessize alın.
 
Yardım çağır: Acil yardım numaralarını çevirerek yetkililerden yardım isteyin.
 

11-07-2017 02:03

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar