22.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara




Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri





Haber Detayı
YUNANİSTAN'DA TURİZMCİLER KDV'DE İNDİRİM İSTİYOR
Yunanlı turizmciler Başbakan Çipras ile yaptıkları toplantıda turizmde uygulanan KDV oranının düşürülmesi halinde rekabet güçlerinin artacağını söyledi

 

 
Yunanistan Turizm Konfederasyonu (SETE), Yunanistan turizminin rekabet gücünü artırabilmesi ve istikrarlı büyüme için KDV oranını düşürülmesini istiyor.
 
Başbakan Alexis Çipras ile bir görüşen SETE'den başkan Yiannis Retsos başkanlığındaki heyet, ulaştırma, konaklama ve gıda sektörüne vergide getirilen bazı muafiyetlerin devam ettirilmesi istendiği bildirildi.
 
Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada “Turizme yönelik bütün vergiler, özellikle katma değer vergisi (KDV)’nin indirilmesi ve konaklama sektörüne bazı vergilerden muafiyet getirilmesinin Yunanistan’nın turizmde rekabet gücünü artıracağı” belirtiliyor.
Açıklamada Yunanistan’da turizm sektöründe uygulanan KDV oranının rakip ülkelerinkinden yüzde 7 daha yüksek olduğu belirtiliyor.
 
Açıklamada, Yunanistan'da düşük sezonda vergilerde özel indirimler yapılması gerektiği, bu olmazsa sezonun uzatılamayacağı belirtilerek indirimler sağlanması halinde kış döneminin daha verimli geçeceği savunuluyor.
SETE açıklamasında yatırımcı ve işletmecilerin borçlarına uygulanan temerrüt faizleri indiriminin Temmuz ayından ağustos ayına kadar uzatılması isteniyor.Açıklamada SETE heyetinin, arazi kullanımı ile ilgili hazırladığı  planın da Başbakan Çipras’a sunulduğu belirtiliyor.
 

11-07-2017 00:11

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar