22.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
İSTİHDAMDA TURİZMDE ESNEK ÇALIŞMAYA AĞIRLIK VERİLECEK
Ulusal İstihdam Stratejisi'nin 3 yıllık eylem planı yayımlandı. Eylem planında turizmde esnek çalışmaya odaklanılması isteniyor

 

 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 2014-2023 yıllarım kapsayan ulusal istihdam stratejisinin güncellenmiş hali 2017-2019 yıllarım içeren eylem planıyla birlikte Resmi Gazete'nin 7 Temmuz tarihli mükerrer sayısında yayımlandı.
 
Strateji belgesinde; eğitim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi; işgücü piyasasında güvence ve esnekliğin sağlanması; özel politika gerektiren grupların istihdamının artırılması; istihdam-sosyal koruma ilişkisinin güçlendirilmesi; temel eksenler olarak belirlendi.
 
Strateji belgelerinde turizm sektöründe esnek çalışmaya ağırlık verileceği belirtiliyor.
 
Ulusal istihdam stratejisinde alternatif turizmde ihtiyaç duyulan personele eğitim verileceği, iş deneyimi olmayan gençler lehine özel koşullar belirleneceği, 2019 sonuna kadar işsizlik ödeneklerinin aylık bazda azalarak devam edeceği belirtiliyor.
 
Ulusal istihdam stratejisinde çalışabilir durumda olan sosyal yardım yararlanıcılarına iş önerilmesi ve reddedilmesi halinde yardımın kesilmesi uygulaması bu yıl İçinde başlatılması öngörülüyor.
 
Sektörde 2013'e kıyasla 2023 yılına kadar istihdam yüzde 80 artırılacağı 2023 yılına kadar 400 bin turizm çalışanının meslek içi eğitimden geçirileceği, 500 bin kişiye sektöre yönelik İş gücü yetiştirme eğitimi verileceğibelirtiliyor.
 

11-07-2017 00:04

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar