22.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
GOOGLE'A CEZA HOTEL ADS'YE UZAYABİLİR Mİ
Google'ın shopping bölümünde reklam karşılığında firmaları üstte göstermesinin yasadışı olduğu gerekçesiyle 2.4 milyar Avro ceza kesti

 

 
Avrupa Komisyonu (AP), Google’a kendi alışveriş karşılaştırma servislerini aramalarda daha yukarıda göstermesi  nedeniyle 2.42 milyar Avro ceza kesti
 
Cezaya neden olarak Google’da yapılan aramalarda reklam alınan firmaların üstte gösterilmesi gerekçe gösterildi.
 
AP Komisyonu, Google’ın bu uygulamasının antitröst yasasına aykırı olduğu bildirdi.
 
Cezanın nedenini anlatan Komisyon’un rekabetten sorumlu üyesi Margrethe Vestager’in yaptığı açıklamada ‘’Google’ın bu uygulaması, Avrupalı kullanıcıların rekabetin yarattığı avantajlardan faydalanma imkanını elinden alıyor. kararda Google’ın diğer bölümlerindeki uygulamaları için de emsal karar olma özelliği taşıdığı yor’’ demesi kararın Google’ın oteller ile ilgili birimi olan Hotels Ads için de uygulanabileceği yorumlarına neden oldu.
 
Google’ın Avrupa’da önemli bir gelir kaynağı olan Hotel Ads uygulamasında, otel önerilerini Maps ve Trips uygulamaları da dahil olmak üzere tüm arama girdilerine entegre ederek dünyanın en büyük otel metasearch kanallarından biri haline gelmiş durumda. 
 
Otelciler, gittikçe daha yoğun bir şekilde, tatilcileri planlamalarının erken evrelerinde kendilerine çekmek amacıyla Hotel Ads gibi uygulamalara yatırım yapıyor.
 
Google’ın Hotel Ads uygulamasının  da shopping bölümü gibi değerlendirilmesi halinde bunun, Booking.com ve Expedia’dan sıyrılıp kendi otellerini aramalarda üstlerde çıkmayı başaramayan otelcileri nasıl etkileyeceği henüz kestirilemiyor.
 

09-07-2017 09:55

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar