22.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
200 WEDDİNG PLANER İSTANBUL'A GELİYOR
TravelShop Turkey, son günlerde Hintlerle gündeme gelen düğün turizmi ile ilgili 50 ülkeden bu alanın spesiyalistlerinden 200 firmanın katılacağı workshop düzenliyor

 

Emit İstanbul’da bu yıl 90 ülkeden 200’ün üzerinde buyer ile gerçekleştirdiği B2B workshopu’yla öne çıkan TravelShop Turkey, son dönemde ençok konuşulan düğün turizmi ile ilgili önemli bir organizasyon yapacak.
 
Başta Hindistan olmak üzere çeşitli ülkelerde düğün  organizasyonu yapan seyahat acentesi, tur operatörü ve bu alanın diğer firmalarının katılacağı workshop 10-13 Eylül  2017 tarihleri arasında İstanbul’da Elite World Europe Hotel’de gerçekleştirilecek
 
 
 
 
50 ülkeden 200 firma
 
Organizasyonu düzenleyen TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, workshop için şimdiden 700’e yakın kayıt yapıldığını, ancak kendilerinin bunların içinden doğrudan konuyla ilgili olan 200’ünü seçtiklerini söyledi.
 
Kalender, son 10 yıldır aralarında  Hindistan, Australya, Vietnam, Filipinler, Güney Afrika ve Banladeş’de birçok workshop yaptıklarınıburalardan edindiklmeri deneyim ve genişlettkikleri ilişki ağı ile bu organizasylonnu en iyi biçimkde geçmesi için çalışacaklarını söyledi.
 
1 milyon dolar bütçeli düğün organizatörleri
 
Katılımcılar arasında düğün organizatörleri yanında golf, MICE ve kültür turları düzenleyen acentelerin de olacağını söyleyen Kalender, 50 ülkeden 30 wedding planner, 40 MICE, 20 golf acentesi olmak üzere toplam 200 firmanın şimdiden kayıt yaptırdığını, workshopa özellikle her biri 1 milyon doların üzerinde bütcesi olan Hindistanlı Wedding Planner firmaların ilgi gösterdiğini söyledi.
 
Randevu sistemi
 
Kalender etkinliğin konusu kadar düzenlenme biçiminin de kendine özgü olduğuna özellikle dikkat çekmek istediğini, workshop katılanların görüşmek istedikleri kişi ve firmalar için önceden randevular düzenlendiğini, böylece kimin kimle görüştüğünün önceden belirlendiği gibi katılımcıların da buradan somut sonuç almalarının sağlandığını söyledi.
 
Bunun için özel bir yazılım gerçekleştirdiklerini belirten Kalender, “Tıpkı WTM Londra ve ATM Dubai fuarlarında olduğu gibi online bir randevu sistemi oluşturduk; katılan her firma sistem üzerinde kendi profillerini oluşturabilir, broşürlerini ve firma sunumlarını tanıtabilir” dedi.
 
Her katılımcıya 30 görüşme
 
Organizasyonu, gelen buyer’ların her birinin en az 30 ayrı Türk firması ile ikili görüşme yapmasını sağlayacak şekilde düzenlediklerini belirten Kalender, katılımcılare etkinlik kapsamında; Düzce, Sivas, Ordu, Hatay ve Tokat illerine bu illerin valiliklerinin daveti ve  işbirlijği  ile info gezileri yapılacağını söyledi
 
En geniş işbirliği
 
Organizazyon için TÜROFED, TÜRSAB ve diğer meslek örgütlerinin desteklerini alacaklarını bu konuda TUROB’un da üyelerine konuyla ilglii bilgilendirnesi için görüşmeler yaptıklarını, Laleli Otelciler Platformu ve diğer sivil toplum kuruluşları ile de işbirliği halendi olduklarını söyleyen Kalender “ Sektör  olarak zor bir dönemden geçiriyoruz. Böyle dönemlerde bu etkinlikler daha da önem kazanıyor” dedi.
 

Son 10 Yıldır Özellikle Hindistan’da, Australya, Vietnam, Filipinler, Güney Africa ve Banladesh’de birçok workshop yaptık ve daha verimlisini ve etkilisini ülkemizde yapmak istiyoruz.


08-07-2017 04:59

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar