22.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
ULUSLARARASI EN İYİ TUVALET TURİZM ÖDÜLÜ
BM'nin 2013'te ilan ettiği 'Dünya Tuvalet Günü' kapsamında MyTravelResearch.com'un kurucularından Carolyn Childs 2015'ten beri 'Turizm Tuvaletleri Yarışması' düzenliyor...

 

MyTravelResearch.com'un kurucularından Carolyn Childs’in tuvaletlerin tuirizmdeki öneminden hareketle başxlattığı turizm tuvaletleri ödüllerini kazananlar açıklandı.
 
Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir kalkınma programı kapsamında geliştirdiği ‘Dünya Tuirizm Günü’nden hareketle 2015’te
MyTravelResearch.com'un kurucularından Carolyn Childs’in başlattığı Turizm Tuvaletleri Yarışması sonuçlandı.
 
Yarışma ile ilgili bilgi veren Carolyn Childs, tuvaletlerin turistlerin gittikleri yerde kullandıkları tuvalet ile ilgili algının, kendisinin oraya tekrar gelmesi ve başkalarının  gelmesinde de etkili olduğunu belirterek, “İyi bir tuvaletin işletmeye büyük maliyeti yok, ama müşteriyi etkilemesinde etkili oluyor. Yaptığımız çalışmalarda müşterinin sırf tuvalet ile ilgili algısının işletmelere gelen müşteri sayısını artırdığını saptadık” dedi.
 
Turizm tuvaletleri ödüllerin tuvaletlerin bulunduğu yerlerdeki konumlarına göre beş kategoride sınıflandırıldığını söyleyen Carolyn Childs, yarışmaya başvuruların konum, temizlik, düzen, donanım ve görünüm üzerinden değerlendirildiğini söyledi.
 
 
Dünya Tuvalet Günü Nedir?
 
Dünya Tuvalet Günü, 2013'te Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 19 Kasım'ı Dünya Tuvalet Günü olarak resmen ilan etti.
MB bu konudaki kararını verirken günümüzde 2,4 milyar insan için daha iyi bir gelecek arayışında kullanılabilir tuvaletin de önemli olduğundan hareket etmiş.
Bu çerçevede 2015 yılında başlatılan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında,  her ülkedeki herkesin 2030 yılına kadar kullanılabilir bir tuvalete sahip olmayı amaçlıyor. 
 
Dünya Tuvalet Günü ile ilgili yürütülen çalışmalar kapsamında; tuvalet standartlarının yükseltilmesi kapsamında tuvaletin kadın ve erkekler tarafından kullanılabilirliği, cinsiyet ayırımcılığının kullanımda neden olabildiği eşitsizilğin giderilmesi öngörülüyor.
Konuyla ilgili olarak Tayland, Hindistan, Endonezya ve Çin'de ‘Turizm tuvaleti’ kampanryalarnı yürütülyor.
 

03-07-2017 03:08

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar