18.02.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
TANITIM KONSEPTİ İÇİN ARANAN KAN BULUNDU
Moskova'daki Türkiye Festivali'ni katılanlar etkinliği değerlendirirken 'Türkiye'nin tanıtım için yeni bir konsepti için 'Aranan kan bulundu' dedi

 

Moskova’da yapılan üç günlük Türkiye Festivali’ne katılanlar bu etkinlikten umduklarının ötesini bulduklarını söyledi.
Katılanlar bu deneyimin oluşturulacak yeni tanıtım konseptinin modeli olması gerektiğini söyledi.
 
Erkan Yağcı : Bu, yeni tanıtım kanalı,  iyi değerlendirilmeli
 
Türkiye Festivali’n projesinin lokomotifi olanlardan kısa adı AKTOB olan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
“Bu etkinlik Türkiye'nin ilk turizm festivali olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda bu festival, fuarlar dışında kamu-özel sektör ortaklığında yapılan ilk büyük çalışma. Festivale olan ilgiye baktığımızda gerçekten çok doğru bir iş yaptığımızı gördük.
 
Türkiye'nin tanıtıldığı bir festival ve hem otellere hem de destinasyonlara büyük ilgi olduğunu görüyoruz. Direkt tüketiciyi hedefleyen bir çalışma bu. Aynı zamanda hem halkın Türkiye algısının olumlu yönde değişmesine büyük katkı sunuyor.
Bu etkinliğin geliştirilerek diğer pazarlara da yayılması lazım. Ürün ve pazar çeşitlendirmesini konuşuyoruz ama tanıtımda da çeşitlendirmeye gitmek gerekiyor. Fuarlar elbette sektör için önemli bir etkinlik alanı ama kentlerde halkla buluşmak gerekiyor.”
İşte Moskova’daki Türkiye Festivali’ne katılanların değerlendirmeleri :
 
 
Serdar Sarıl: Bodrum olarak 16 otelle katıldık
 
Biz fuarlara da katılıyoruz Moskova'da ancak orada başka ülkeler ve destinasyonlar da var. Bu festivalde ise sadece Türkiye var.
Bodrum'un etkinliğe katılımını Bodrum Otelciler Birliği ve Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı olarak organize ettik. Bodrum'dan 16 otelci Bodrum Belediyesi'nin katkıları ile iki standı kiraladık. 
Festivale katılım oldukça yoğun ve Bodrum standına olan ilgiden çok memnunuz. Organizasyon çok güzel. Rusya pazarı bizim için çok önemli. Bodrum'a yüksek sayıda Rus gitmiyor ancak gidenler üst gelir grubu. 
 
 
Emre Narin Martı Otelleri: Herkes burada olup görmeliydi
Çok başarılı bir organizasyon. Festivalin ikinci yılında otellerin ve tur operatörlerinin daha yoğun bir katılım göstereceğini düşünüyorum. Bana kalırsa diğer ülkeler de bizden ilham alıp bu festivaller yapacaklar.
Bu festival Türkiye'nin kaynak pazarının tamamında yapılmalı. İnsanlara bire bir dokunma ve iletişim kurma olanağı yakalıyorsunuz.
 
 
Yakup Dinler Rusya Kapadokya için yeni bir Pazar:
 
Etkinliğin fikir sahibi Kültür ve Turizm Bakanlığı ile beraber TÜROFED. Alan ve katılım çok güzel. Türkiye'ye yönelik ilgi ve merak var. Kapadokya'yı da soruyorlar. Kapadokya ile ilgili özellikle ulaşımı soruyorlar. İşte orada bir problem yaşıyoruz. Çünkü geçen yıl Antalya'dan Kapadokya'ya Anadolu Jet'in bir uçuşu vardı ancak talep olmadığı için kaldırıldı. Biz de onlara 'geçen yıl kriz olduğu için talep yoktu. Bu sene yeniden uçak koyun' dedik. Koyamadılar. Daha sonra da havalimanı kapatıldı. Şu anda bizim en büyük problemimiz ulaşım.
Rusların. Rus Instagram fenomenleri Kapadokya'yı adeta abluka altına aldı. Son dönemde 15 civarında Rus Instagram fenomenini bölgeye çağırdık.
Şu anda bölgeye özellikle genç Ruslar gelmeye başladı. 
 

19-06-2017 01:17

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.