26.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
'MOSKOVA FESTİVALİ MODEL OLDU DİĞER PAZARLARA DA TAŞINACAK'
Moskova'nın en büyük parklarından Park Kresnaya Prensky'de düzenlenen 3 günlük 'Türkiye Festivali'n tüketiciye doğrudan ulaşım konusunda diğer pazarlara da taşınacak bir model oluşturdu.

 

Hafta sonunda Moskova’da gerçekleşen üç günlük ‘Türkiye Festivali” katılımcı ve ziyaretçiler nezdinde gördüğü ilgi ve yarattığı memnuniyetle bir model oluşturduğu bunun diğer pazarlara da taşınacağı bildirildi.
 
Sektörün diğer kesimleri ve bakanlık desteği ile yapılmasına karşın işin fikir uygulama ve yürütülmesinde Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB)’un lokomotif olduğu projenin yankıları devam ediyor.
Projeyi değerlendiren TÜROFED Başkanı Osman Ayık, “Bu son iki üç yıldır sektör tarihinin en ağır krizini yaşadığı dönemin gereği olmasına ek olarak, tanıtım konusunda uzun süreden beri arayış içinde olduğumuz yeni konsept arayışında bir modeli oldu” dedi.
TÜDOFED Başkanı Osman Ayık Moskova Türkiye Festivali ile ilgili olarak şunları söyledi:
 
“Bu projeyi geliştirirken çıkış noktamız alışılmış tanıtım faaliyetlerinin dışına çıkmaktı. Bir de uçak olayı nedeniyle Türkiye ile Rusya arasında bozulan ilişkilerin yeniden düzelmesi döneminde daha da önem kazanan Rusya pazarı için özel bir şey yapmak istedik, Moskova Türkiye Festivali bu bakımdan bu yıl için umut veren tek Pazar olması nedeniyle yalnız Rusya için değil, diğer pazarlar ve kriz olmasa da uygulayabileceğimiz bir model oldu.
 
“Türkiye’nin her bölgesi ve her kesiminden katılımcıların  yanında ,Rusya’dan firmaların da stand ve ürünleri ile yer aldığı model ortaya çıktı. Bu modeli diğer pazarlara da taşıyacağız.”
 
Üç günlük “Türkiye Festivali”nde katılımcı firma  ve bölgeler 165 dönümlük parkın her alanına yayılarak kurdukları standlar ile festivale gelenler ile bire bir temas ederken parkın içindeki yollara kurulan standlarda da bölgeler gözleme, Türk kahvesi, pamuk şekeri gibi özgün ürünleri ile el sanatlarını sergileyip ziyaretçilere sundular.
 

19-06-2017 12:05

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.