21.04.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
ICF AİRPORT, RUSYA KRASNADOR'DA ANTALYA'YI TANITACAK
ICF Airport Antalya Havaalanı ile Rusya'nın Krasnodar Havaalanı arasında gerçekleştirilen işbirliği projesi ile Krasnodar'da Antalya'nın tanıtımı başlatıldı.
Fraport IC İçtaş Antalya Havalimanı Terminal Yatırım ve İşletmeciliği A.Ş (IFC Airport) Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Döngel, turizme destek vermek amacıyla kendilerinin de taşın altına ellerini koyduklarını söyledi. Rusya’nın Krasnador Havaalanı’ndan her yıl 700-750 bin kişinin yurtdışına çıkış yaptığını, bu potansiyeli Antalya’ya çevirmek istediklerini belirten Döngel, Antalya’nın tanıtımını yapmak için Krasnodar Havaalanı yöneticileriyle iş birliği projesi gerçekleştirdiklerini bildirdi.
 
Türk turizmine katkı vermek ve krizden çıkış amacıyla ICF Airpor Antalya Havalimanı olarak çeşitli havaalanlarında araştırma ve inceleme yaptıklarını ve yolcu profilini incelediklerini vurgulayan Döngel, şunları kaydetti:
 
‘’Rusya’nın Krasnodar Havaalanı’ndan Antalya Havalimanına 2014 yılında 200 bin yolcu gelmiş. Bu rakam birçok pazardan daha büyük. 2015 yılında Krasnodar’dan Antalya’ya 130 bin, 2016 yılında da 25 bin yolcu gelmiş. 2017 yılında ise bu 60 bin civarında görünüyor.  Krasnodar havaalanından toplam 700-750 bin kişi yurtdışına çıkış yapıyor. Bunun sadece küçük bir bölümü Antalya’yı tercih ediyor. Krasnodar’da ki potansiyeli değerlendirmemiz lazım.’’
 
Turizmde farklı pazarlarda araştırma,  inceleme ve bilimsel çalışmalar ve her farklı pazar içinde o bölgenin özelliklerine göre farklı Antalya tanıtımları yapılması gerektiğini anlatan Döngel, bu projenin ilk aşamasında Rusya sosyal medyasında çok tanınan dansçı Alisa Dotsenko’yu Antalya’da ağırladıklarını anımsattı. 
 
Döngel, şöyle devam etti:
 
‘’Krasnodar Havaalanı işbirliği  projemizde Rusya sosyal medyasında çok tanınan dansçı Alisa Dotsenko’yu geçen ay 16-18 Mayıs tarihlerinde Antalya’da ağırladık. Antalya-Krasnodar arasında yolculuk yapan ve tatilini Antalya’da geçirecek olan Alisa Dotsenko’nun çalışmalarından 15 saniyelik, 3 ve 10’ar  dakikalık çekimleri 10 gün boyunca her 5 dakikada bir her gün 192 kez yayımlanıyor.’’
 
Projenin ikinci aşaması hakkında da bilgi veren Yaşar Döngel, Krasnodar kentinde en uzun hatta sefer yapan iki adet belediye otobüsünün ‘’Antalya Sizi Bekliyor’’ reklamıyla kitlelere ulaşmak istediklerini ifade eden Döngel, şunları kaydetti:
 
‘’Temmuz ayının ilk haftasında başlayacak olan Antalya Tanıtım etkinlikleri kapsamında 45 gün boyunca stant ve sahne kurulacak. Yerel müzik grupları konserlerinde Antalya ile ilgili anonslar yapacak. Dansçı Alisa Dotsenko’nun hazırlayacağı kareogrofi ile dans ekibi gösteriler, ünlü tasarımcıların hazırlayacağı Antalya temalı kıyafetler sergilenecek ve defileler yapılacak. Tüm etkinliklerin sonunda çekiliş ile bir çifte Antalya’da tatil yaptırılacak.’’
 
Bu projenin Antalya’nın tanıtımı için yapıldığını ifade eden Döngel, ‘’Bu büyük projede hazırlanan görüntüler ve planlanan etkinlikler aracılığıyla ciddi oranda bir kitleye ulaşılacağı ve Antalya turizmine büyük katkıda bulunacağına inanıyoruz’’ dedi.
 
 
 

18-06-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.