23.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
SKANDAL ! BELEDİYE BAŞKANLARININ TÜRKİYE FESTİVALİ'NE GİTMELERİNE İZİN YOK !
Tanıtımda farklı bir konseptin ilk örneği olan Moskova'daki Türkiye Festivali'ne karılmak isteyen belediye başkanlarına son anda izin verilmemesi skandalını CHP Antalya Milletvekili Budak meclise taşıdı...

 

Moskova’daki Türkiye Festivai’ne katılacak belediye başkanlarına son anda yasaklanması skandal bir kararla yasaklanma skandalı meclise taşındı.
 
 
Konuyu gündeme getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, skandal karar ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:
 
“Antalya’daki belediye başkanlarının sponsor oldukları Moskova’daki Türkiye Festivali’ne katılmaları için yurtdışına çıkış izni verilmemesinin nedeni nedir? Haklarında bir soruşturma bulunmayan belediye başkanlarına olağan şüpheli muamelesi yapılmasına son verilecek midir? Belediye başkanlarının havaalanlarından döndürülmesi, halkın seçilmiş temsilcilerine saygısızlık değil midir?”  
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, Antalya Valiliği’nin 16-18 Haziran günlerinde Moskova’da düzenlenen “Türkiye Festivali” için ilçe belediye başkanlarından sponsorluk talebinde bulunduğuna dikkat çekti.  Antalya Valisi’nin “Siz destek olun, yurtdışı çıkış izinleri alınacak” taahhüdünde bulunmasının ardından, belediyelerin fuar için stand kiralama ve diğer tanıtım işlerini tamamladığını bildiren Budak, “Ancak, tüm hazırlıkları yapan ve Moskova seyahati için havaalanına giden belediye başkanları, yurtdışı izninin verilmemesi üzerine geri dönmek zorunda kalmıştır. Aynı etkinlik için izin verilen belediye personeli Moskova’ya giderken, belediye başkanlarının havaalanında kalmaları, halkın seçilmiş temsilcilerine yapılmış ağır bir saygısızlıktır. Türkiye’nin tanıtımı için büyük özveri gösteren CHP’li, AKP’li, MHP’li  belediye başkanlarına gösterilen bu tutum, saygısızlık bir yana Türk turizmine vurulmuş bir darbedir” diye konuştu.
 
Valinin sözü havada kaldı
 
Türkiye Festivali için Antalya Vali’sinin belediye başkanlarına ‘Siz stand kiralayın, yurtdışı izinleri alınacak” yönünde taahhütte bulunduğu iddialarına dikkat çeken Budak, “Sayın Vali, böyle bir söz vermiş midir? 
 
Sayın Vali’nin verdiği söz neden yerine getirilmemiştir? 
 
Vali’nin sözüne güvenip yola çıkan belediye başkanlarının havaalanından dönmek zorunda bırakılması, halkın seçilmiş temsilcilerine bir saygısızlık değil midir? 
 
Bu konuda bir soruşturma açılmasını sağlayacak mısınız?” diye sordu.
 
Budak açıklamasında daha sonra şunları söyledi.
 
Haklarında hiçbir adli soruşturma bulunmayan, bir suçlama yöneltilmeyen belediye başkanlarının yurtdışına çıkış izni verilmemesinin gerekçesi nedir? 
 
Belediye başkanları olağan şüpheli mi görülmektedir? Belediye başkanlarının pasaportları iptal edilmiş midir? 
 
Bu uygulamaya son verilecek midir? 
 
Zor günler yaşayan turizm sektörüne, belediyelerin katkısının engellenmesiyle yeni darbeler vurulmasının önüne geçilecek midir?” 
 

17-06-2017 04:55

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar