21.04.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
2 Yorum | Yorumlar
BOOKİNG COM'DA ULUSOY VE GÜRCÜN TALEBİNE RED, ACENTELER TANIK OLARAK DİNLENECEK
Görülmekte olan davada mahkeme, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün'ün tanık olarak dinlenmesi talebini reddetti...
Türkiye’deki faaliyetleri durdurulan Booking.com davasında, ProntoTour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran ile Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan’ın tanık olarak dinlenmesine karar verildi. 
 
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) haksız rekabetten dolayı Türkiye'den internet üzerinden otel rezervasyonu ihtiyati tedbir kararı ile durdurulan booking.com aleyhine açtığı davanın görülmesine devam edildi. İstanbul 5'inci Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülen duruşmaya davacı TÜRSAB avukatları ile davalı avukatları katıldı.
 
Başaran Ulusoy ve Çetin Gürcün'ün talebi rededildi
 
Duruşmanın başlamasının ardından davacı TÜRSAB avukatları, tanıklarından Necati Çalışkan'ın hazır olduğunu söyleyerek dinlenmesini talep ederken, yurt dışındaki tanıklarını hazır edemediklerini söyledi. Davalı vekilleri, tanık Necati Çalışkan dışındaki tüm tanıklara itiraz ettiklerini belirttiler.
 
Mahkeme, davacı vekillerinin, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün'ün tanık olarak dinlenmesi talebini, TÜRSAB'ın yönetiminde ve temsil yetkisine sahip olmaları gerekçesiyle reddetti.
Duruşma hakimi, önceki celselerde verilen tedbir kararının Türkiye'deki otellerin booking.com üzerinden yurt içi ve yurt dışı kullanıcılara pazarlanması ve pazarlanmasına aracılık edilmesinin engellenmesi olduğunu belirtti. Ancak uygulamada yurt dışı kullanıcıların engellenmediğini hatırlatan hakim, taraflara bu konuda diyeceklerini sordu.
 
Acenteciler tanık olarak dinlenecek  
 
Mahkeme, bir sonraki duruşmada ProntoTour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran ile Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan'ın tanık olarak dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi. (İHA)
 

15-06-2017 09:25

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
tanererkoç
17-06-2017 10:50
Rekabet
bahsi geçen konu haksız rekabet ise , çoğunluğu batı Akdeniz de bulunan tamamına yakını yabancılara ait olan villaların yurt dışından haftalık kiraya verilmesi, hiç vergi ödemeden gelir sağlanması ,küçük ölçekli işletmelerin bir çok yaptırıma ve vergiye haiz olması gerçek rekabet mi sorusunu akla getiriyor.
15-06-2017 12:23
meyva veren ağaç taşlanır
Türkiye turizmine çok büyük katkısı olan Booking.com firmasına yapılan bu hareket bütün ufak otelleri fazlasıyla etkilemiştir inanın bu manevra 5yıldızlı tatil köylerinin işini çoğaltmıyacaktır booking.comu kopya etmeye çalışan online acentalarında aynı şekilde devleti bu kadar düşünen türsab kaçak villalar için ne yapmıştır? Kısa vadede küçük oteller hepten batar fakat uzun vadede Türkiye turizmi büyük yara alır.Bu Yerli acenta,türsab,5yıldız tatil köyü baskısı ile yapılan bir olaydır.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.