21.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
AVRUPA'LININ DESTİNASYON TERCİHİNİ FİYAT BELİRLİYOR
İletişim olanaklarının artmasıyla seçim yapma şansı artan Avrupalı gençler için gidilecek ülke tercihinde fiyat belirleyici olmaya devam ediyor.
 
Avrupalıların yüzde 65'i kendi ülkeleri dışında bir ülkeye tatile gidiyor. Avrupa’nın tatilini yurtdışında yapmak isteyenler arasında ilk sırada yer alan Alman, İngiliz ve Fransızların yüzde 86’sı  gidecekleri ülkeyi tercihlerinde fiyat belirleyici olmaya devam ediyor.
 
Northstar Research Partners adlı kuruluş Expedia Media Solutions için Almanya, İngiltere ve Fransa'da farklı yaş gruplarındaki tatilciler ile ilgili bir araştırma yaptı. Araştırmaya göre, Avrupalılar tatil ve iş seyahati olarak yılda ortalama 3.7 seyahate çıkıyor. 
Avrupalıların yüzde 65'i kendi ülkeleri dışında bir ülkeye tatile gidiyor. Bu oran, Almanlarda yüzde 72. Seyahate çıkanların yüzde 60'ı hava yolunu kullanıyor. Almanların, İngilizlerin ve Fransızların tatil seçiminde en yüksek pay ise yüzde 86 ile fiyat.
 
''Çok Kuşaklı Seyahat Eğilimleri Raporu''nda, X, Y, Z ve Baby Boomers olarak tanımlanan kuşakların tatil tutumu ayrı ayrı ele alınarak inceleniyor.
 
Raporda verilen bilgiye göre X, 1966-1976 yılları arasında doğanları, Y, 1977-1994 yılları arasında doğanları, Z, 1995-2012 yılları arasında doğanları ve Baby Boomer ise 1955-1965 yılları arasında doğanları ifade ediyor.
 

19-05-2017 01:36

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.