21.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
SİDE SU OTEL'İN MÜHÜRLENMESİ MAHKEME KARARIYLA DURDURULDU
Antalya Side'deki Side Su Oteli'nin imara aykırı ruhsatsız bölümleri nedeniyle belediyle tarafından mühürlenmesi, mahkemenin sonr anda verdiği yürütmeyi durdurma kararıyla önlendi.

 

Tahliye işlemlerine başlanabilmesi için oteldeki müşteriler bavullarıyla birlikte acentelerin getireceği araçları beklerken, Antalya 2'nci İdare Mahkemesi'nden yürütmeyi durdurma kararı verdi. 
 
Side Su Oteli işleten KH Otelcilik ruhsatın iptal edilmesine gerekçe olan imara aykırılıkların düzeltildiğini belirterek, işlemin iptali için Antalya 2'nci İdare Mahkemesine başvuruda bulunmuştu.
 
Mahkeme, davalı idarenin birinci savunması ve ara kararına cevap alınıncaya kadar yürütmenin durdurulması isteminin kabulüne ve cevap geldikten sonra verilen kararın yeniden incelenmesine, ara karar ve cevap süresinin 30 gün olarak belirlenmesine verdi.
Böylece otel mühürlenmedi.
 
Kişisel husumet iddiası
 
Otel sahibi Side eski belediye başkanı olan Abdülkadir Uçar Manavgat Belediyesi'nin şahsi ve siyasi husumet nedeniyle otelin işyeri açma ve çalıştırma ruhsatını herhangi bir mahkeme kararı olmadan iptal ettiğini söyledi.
 
Yasaları uyguluyoruz
 
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise kamu görevi yaptıklarını bu nedenle hiç kimseyle şahsi ve siyasi husumetlerinin olamayacağını, sadece yasaları uyguladıklarını ve Side Su Otel konusunda önümüzdeki günlerde basın toplantısı düzenleyeceklerini belirtti. 
 

 


19-05-2017 08:34

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.