26.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ONLİNE SİSTEMLER SATIŞIN YANINDA TANITIM KANALIDIR
Hızla büyüyen online kanalların sektördeki önemi tartışması devam ediyor.

 

Online rezervasyon sitelerinden Booking.com'un yasaklanması ile birlikte iletişim teknolojisinin gelişmesine bağlı olarak hızla büyüyen online kanalların sektördeki önemi tartışması devam ediyor.
 
Online satış kanallarının sektördeki işlevi üzerine ABD'de yapılan bir akademik çalışmada, online otel rezervasyonu sitelerinin satışı artırmanın yanında tanıtımın da  önemli işlev gördüğü belirtiliyor.
 
Küçük otellerin lehine
 
UCLA Anderson School of Management'tan Brett Hollenbeck, ABD otelleri örnekleminde online rezervasyon sitelerinde yer alan 1,5 milyon yorum ve 15 yıllık otel ciroları veri alarak yaptığı çalışmada 2000 yılında yüzde 32 olan zincir oteller ve küçük oteller arasındaki ciro farkı 2015'te yüzde 19'a gerilediğinin belirlendiği belirtiliyor. Çalışmada küçük oteller için ortalama 10 yorum bulunması ciroyu yüzde 1,7 artırdığı, bunun zincir otellerde ise yüzde 0,7 ile sınırlı kaldığı belirtiliyor.
 
Çalışmada online kanallar sayesinde küçük bölgelerde zincir oteller ve bağımsızlar arasındaki farkın yüzde 25'ten yüzde 6,9'a düştüğüne işaret ediliyor.
 

18-05-2017 10:43

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.