21.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
'SEKTÖR SİYASİ KONJOKTÜRDEN BU KADAR HİÇ ETKİLENMEMİŞTİ'
AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, sektörün yaşadığı sıkıntıda siyasi söylem ve popülist politikaların önemli rol oynadığını söyledi...

 

Kısa adı AKTOB olan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği başkanı Erkan Yağcı  sektörde yaşanan sıkıntıların devam ettiğini bunda siyasi söylemlerin etkisi olduğunu söyledi.
 
 
 
Tanıtma genel Müdürü İrfan Önal, FTI Group Yönetim Kurulu Başkanı Dietmar Gunz; RTK CEO’su Lars Helmreich; ve FVW editörü Klaus Hildebrandt da katıldığı Kemer Beldibi’ndeki Paloma Otel’de yapılan AKTOB’un geleneksel aylık toplantısında konuşan Yağcı, sektörün siyasi konjonktürden bu kadar etkilendiği bir başka dönem olmadığına işaret ederek, Rus pazarındaki olumlu gelişmelerin sevindirici olduğunu söyledi.
 
"Petrolümüz yok ama turizmimiz var"
 
İlk verilere bakıldığı zaman 2016 yılına kıyasla bir büyümenin söz konusu olduğuna dikkat çeken Yağcı, "Bugün dünyanın en büyük tur operatöründe Almanya’nın Türkiye’ye bakış açısıyla ilgili bir haber var, işte Türkiye’ye karamsar değiliz, olumlu bakıyoruz diye. Tabi bu sevindirici gelişme. Yeni bir açıklama yapıldı Rusya’dan, Rus tüketicinin Türkiye’de tatil yapma eğiliminin olumluya geçtiğini aktarıyor. Bunlar sevindirici olaylar. Biz gerçekten turizmin çok iyi olmasını istiyoruz. Çünkü turizm çok stratejik bir sektör. Türkiye’nin petrolü yok ama turizmi var. Bu denli stratejik bir konuma sahip ve Türkiye dünyada bir başarı öyküsü turizmde. Bir anlamda 2016 yılını unutup, 2017 yılında tekrar turizmde var olduğumuzu hissettirmek istiyoruz" dedi.
 

17-05-2017 08:49

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.