26.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
GOLF TURİZMİNDE YARALARI 2018-2019 YILLARINDA KAPATABİLİRİZ
Antalya Golf İhtisas Kulübü Derneği Başkanı Cahit Şahin, turizmde en iyi dönem olan 2014 yılı rakamlarını ancak 2018 ve 2019 yıllarında yakalanabileceğini söyledi...
 
 
Antalya Golf İhtisas Kulübü Derneği Başkanı ve Maxx Royal Golf Otel Genel Müdürü Cahit Şahin, Antalya Belek bölgesinin Türkiye golf turizminin en gözde bölgesi olduğunu söyledi.
 
Golf turizminde en parlak dönem olan 2014 yılında 130 milyon Euro döviz girdisi sağladığını belirten Şahin, geçen yıl mayıs ve haziran ayı ortalarına kadar golf turizm sezonun çok iyi geçtiğini anımsattı. Golf turizminde rezervasyonların bir yıl önceden yapıldığına dikkat çeken Şahin, Avrupa golf turizmi pazarında yüzde 60 düşüş olduğunu bildirdi.
 
Referandum öncesi ve sonrası ülkedeki sakinliğin güvenlik kaygısını gündemden düşürdüğünü ve golf turizminde 2015 ve 2016 yılı rakamlarına yaklaşıldığını ifade eden Cahit Şahin, şöyle devam etti:
 
‘’Şu anda ağırlıklı olarak Belek’te golf oynamaya İngilizler geliyor. Tur paketleri çok uygun olduğu için Antalya’yı tercih ediyorlar.  Rus golfçüler de gelmeye başladı. İlişkilerin düzelmesiyle Avrupalı golfçüleri de bekliyoruz. Türkiye’nin Avrupa ile siyasi ilişkilerinin pozitif havaya dönmeye başlamasıyla Avrupalı golfçüler de gelmeye başlayacak. Eğer pozitiflik devam ederse 2015 yılı rakamlarını yakalarız.’’
 
Belek’teki golf tesislerinde 2015 yılı ikinci yarısında 163 bin olmak üzere toplam 463 bin oyun oynandığını, 2016 yılsonu itibariyle 314 bin 482 oyun oynandığına dikkat çeken Cahit Şahin,  ‘’2016 yılının ikinci yarısında 96 bin oyun oynandı. 2017 yılı ikinci yarıdaki beklentimiz golf de 2015 yılının ikinci yarısındaki rakamları yakalamak. BU yılın ilk 3 aylık döneminde 93 bin oyun oynanmış durumda. Bu koşullarda 2016 yılı rakamlarını yakalamak da zor’’ diye konuştu.
 
Turizm sektöründe son iki yıldır kriz yaşandığını anımsatan Cahit Şahin,  golf turizminde de kaliteyi düşürmeden hizmet vermeye çalıştıklarını kaydetti. Şahin, ‘’Bu yılki mevcut verdiğimiz hizmette yine golf sporcuları da olacak. Her golfçü adeta tanıtım elçisi. Kaliteyi düşürmeden geleceğe bakıyoruz’’ dedi.
 
Bazı tesislerde fiyatların düşmesine rağmen bazı tesislerin de fiyatlara karşı direndiğini ifade eden Cahit Şahin, şöyle konuştu:
 
‘’Golf turizminde en parlak dönem 2014 yılı olmuştu. 2014 yılında 130 milyon Euro döviz geliri sağlanmıştı. Golf sezonu Eylül-Mayıs ayları dönemidir. Belek bölgesi golf turizminde dünyadaki cazibesini hala koruyor. Golf turizminde yeni Belekler yaratmalıyız.’’
 
DÜNYADA 60 MİLYON KAYITLI GOLF SPORCUSU VAR
 
Dünyada 60 milyon kayıtlı golf sporcusu bulunduğunu anlatan Şahin, bunlardan 10 milyonun  Japonya, 5 milyonunun Kore, 2 milyonunun İngiltere, 600 bin golfçünün Almanya 800 bin golfçünün de İskandinav ülkelerinde bulunduğunu belirtti.  
 
Golf turizminin kış dönemi için vazgeçilmez olduğunu ifade eden Şahin, ‘’Yeni golf alanları yaratılmalı, yeni pazarlara açılmalıyız. BU nedenle Antalya’ya direkt uçak seferleri yapılmalı’’dedi. 
 
 
 

17-05-2017 09:37

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.