21.04.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
'FTI GRUP OLARAK TÜRKİYE'YE GÜVENMEYE DEVAM EDECEĞİZ'
Dietmar Gunz, 'FTI olarak Türk turizmi için çalışmaya ve paydaşlarımıza güvenmeye devam edeceğiz.'

 

Avrupa seyahat pazarının dördüncü grubu FTI Türkiye’deki firması Meeting Point ile Antalya’da düzenlediği toplantıda Türkiye pazarı ile ilgili değerlendirmeleri sektörle paylaştı.
 
 
 
Belek Rixos Premium Otelde düzenlenen toplantıda konuşan FTI Group Yönetim Kurulu Başkanı Dietmar Gunz, “FTI olarak Türk turizmi için çalışmaya ve paydaşlarımıza güvenmeye devam edeceğiz” dedi.
 
“Yeni pazarlara girmeliyiz”
 
Toplantıda konuşan Meeting Point CEO’su Kamil Özil de Türkiye’ye sadece Avrupa’dan değil yeni kaynak pazarlara hedef almak gerektiğini belirterek “Ortadoğu, Çin, BDT ülkeleri gibi yeni pazarlara girmemiz gerekiyor. Elimizde dünyanın en iyileri arasına giren destinasyonlarımız ve otellerimizi yeni pazarlara taşıyarak işimizi büyütmemiz gerekiyor. Teknolojik yatırımlarla beraber insan kaynaklarımızı geliştirmemiz bizi başarıya taşıyacak yapı taşlarıdır” dedi.
 
 
“Hedef 1 milyon turist”
 
FTI Destinasyon Direktörü Hicabi Ayhan da yaptığı konuşmada, bu yıl Türkiye’ye 1 milyon yolcu getirmeyi hedeflediklerini ifade ederek “Turizm sektörü ülkede yaşanan en küçük olumsuzluklardan dahi etkilenebilen, hassas bir iş alanı. Terör, siyasi çekişmeler, doğal afetler dünyanın hemen her ülkesinde turizm üzerinde olumsuz etkiler yaratabiliyor” dedi.
 
“Talep satışa dönüşmüyor”
 
Toplantıda konuşan FTI Group Satış’tan sorumlu yönetim kurulu üyesi Ralph Schiller ve RTK CEO’su Lars Helmreich de, ortak mesaj vererek FTI Group’un ise Almanca konuşulan ülkelerden Türkiye’ye olan satış taleplerinin en çok alan firma olduklarını ve bunu daha da artıracaklarını belirtererk, “Palma De Mallorca’dan sonra en çok talep alan destinasyon Antalya. Buna rağmen, talepleri satışa dönüştürmekte zorluk çekiyoruz.  Talepleri satışa çevirebilecek için yeni uygulamalar geliştiriyoruz” dedi. 
 

17-05-2017 08:55

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.