26.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ÇİN-YUNANİSTAN SEFERLERGİ EYLÜLDE BAŞLAYACAK
Yunanistan, 2016'da Çin'den aldığı ziyaretçi sayısının 1 milyona çıkarılması hedefleniyor

 

Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras,  Çin’den Yunanistan’a direkt uçak seferlerinin eylülde başlayacağını söyledi.
 
Çin’deki Bir kuşak Bir yol’ toplantısı’na katılan Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile yaptığı görüşmeden sonra açıklamalarda bulunan Çipras,  Atina ve Pekin arasında Eylül ayından itibaren doğrudan hava bağlantısının kurulmasıyla Çin'e gelen turist sayısının artacağını söyledi.
 
Yunanistan’ın 2016’da Çin’den aldığı ziyaretçi sayısının  150.000 olduğunu, bu sayıyı 2021 yılına kadar bir milyona çıkarılmasının kolaylaşacağını belirten Çipras, şunları söyledi:
 
"Bir yol Bir kuşak " projesi kapsamında girişimlerinin amaçlarının kendi bölgesel ekonomik hedeflerimize uygun olması bizim için özellikle önemlidir "dedi ve sözlerine şöyle devam etti:
 
“Ülkemizi, Avrupa, Akdeniz, Balkanlar ve Karadeniz Bölgesi'nin benzersiz jeopolitik kimliği ile birlikte, ilişkilerini bölgenin ötesine geçirecek bir deniz ülkesi olarak da kullanmak istiyoruz.
 
Yunanistan zengin kültürel mirası ile dünya turizminde lider ülkelerdendir. Yunanistan  olarak  özellikle insandan insana rehberlik, kültür alışverişi ve turizm için Çin inisiyatifinin önemini takdir ediyoruz. 2017 yılı Yunanistan ve Çin arasındaki kültürel değişim yılı olacak.”
 

15-05-2017 11:44

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.